רזי ברקאי: "אני מחבק את המשפחות השכולות, אבל לא חוזר בי"

רזי ברקאי התייחס לסערה שעורר כשהשווה משפחות שכולות למשפחות מחבלים שלא קיבלו גופות בניהן והדגיש: "השכול הוא שכול גם כאן וגם מעבר לגדר". על עתידו בגל"צ אמר: "כרגע הכל פתוח, מה יקרה מחר? אלוהים גדול"

שדרן הרדיו רזי ברקאי פתח הבוקר (ראשון) את תכניתו "מה בוער" בגלי צה"ל בהתייחסות ראשונה לסערה הגדולה שגרמה השוואתו בין משפחות שכולות למשפחות מחבלים פלסטינים שלא קיבלו את גופות ביניהן. ברקאי אמר כי הוא מצטער אם מישהו נפגע מדבריו, אך הדגיש כי הוא עומד מאחוריהם: "אני לא יכול לעשות שקר בנפשי ולהגיד שאני חוזר בי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הערה אחת אני מבקש לומר למשפחות השכולות, אני מחבק את כולכן בלי הבדלי צבע ופוליטיקה", אמר ברקאי. "השכול הוא גם כאן וגם מעבר לגדר. הרגשות של הורים שכולים כאן ושם אינם ניתנים למדידה".

ברקאי הוסיף בדבריו ביקורת כלפי אלו שטענו כי ערך השוואה בלתי מתקבלת בין מחבלים לחיילי צה"ל ואמר: "מי שרוצה לקחת את זה כמו שעשו חלק, למקומות אחרים כאילו אני משווה בין החיילים שלנו למחבלים שלהם, כאילו אני מצדיק או לפחות מבין מעשי טרור עושה את זה על אחריותו בלבד ומתוך מניעים רעי לב".

המשפחות השכולות נגד ברקאי

איש גל"צ עומד בימים האחרונים במרכזן של שתי סערות שונות. ברקאי הצליח להרגיז לא מעט אנשים בשל ההשוואה שערך ואף התעמת עם אביו של קצין צה"ל הדר גולדין ז"ל שנהרג בצוק איתן.

כמעט במקביל לסערת המשפחות השכולות עתידו של ברקאי בתחנה הצבאית לא ברור לאחר שאיים לעזוב את תחנת הרדיו גל"צ, אם יקצרו את תכניתו לטובת אראל סג"ל, המזוהה עם הימין.

גם לנושא זה התייחס השדרן בתוכניתו הבוקר ואמר: "כרגע הכל פתוח. בינתיים אני כאן ליד אותו מיקרופון עם אותו צוות נפלא ומסור עד השעה 11. מה יקרה מחר? אלוהים גדול".