נפצע בפיגוע דקירה ושב לרוץ: "לא נכנעים"

זמן קצר לאחר שחרורו מבית החולים, תומר דיטור - שנפצע בפיגוע דקירה בגוש עציון - שב והצטרף לקבוצת רצים בגוש עציון. בסיום הוא הודה להם: "לא חלמתי להיות כאן בכלל". במועצה חגגו את הרגע המיוחד: "ממשיכים בשגרה, הטרור לא ינצח"

שלושה ימים בלבד לאחר הפיגוע, הפצוע שב לריצה מרגשת: תומר דיטור, תושב ראש צורים שבגוש עציון, נדקר ביום שלישי ונפצע באורח בינוני סמוך לצומת נווה דניאל - בפיגוע שתועד על ידי מצלמות האבטחה. הבוקר (שישי) הוא הצטרף לריצה של תושבי גוש עציון ושימח את המשתתפים. המסר שלו לחבריו: "תודה שבאתם, זה מחזק, ממשיכים לרוץ למרות הכל ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השתתפותו של דיטור בריצה היום מהווה סגירת מעגל: ביום שלישי, כאשר רץ לבדו, הותקף על ידי פלסטיני שדקר אותו בכתפו ונמלט לאחר מאבק קצר בין השניים. לפרמדיקים שהגיעו הוא סיפר: "במהלך ריצה ספורטיבית הרגשתי דקירה". הוא הגיע בכוחות עצמו לשער הכניסה לנווה דניאל, משם פונה לבית החולים - ממנו שוחרר לאחר כיומיים.

"לא נכנעים לטרור"

קבוצות הריצה שפועלות בשטח המועצה יצאו הבוקר לריצה ב"דרך האבות" תחת הכותרת "ממשיכים לרוץ בגוש עציון": עשרות משתתפים החלו את מסעם בראש צורים יחד עם ראש המועצה דוידי פרל.

כאשר הגיעו לזירת הפיגוע, סמוך לנווה דניאל, הצטרף אליהם דיטור שהתקבל בצהלות. בתום הריצה הודה לחבריו: "לא ציפיתי להיות פה בכלל, בטח לא עם כל כך הרבה אנשים מהגוש – אנשים טובים שמייצגים את מה שאני מאמין בו - למרות מה שעברנו ובגלל מה שעברנו. אני מודה לכולם, זה נותן לי המון".

ראש המועצה בירך על הרגע המרגש: "אנו מודים על הנס, על כך שתומר רץ כאן ביחד איתנו. למרות הניסיון להכניס אותנו מאחורי גדרות - אנחנו לא נכנעים לטרור".

פרל הוסיף: "אנחנו ממשיכים ביחד עם תומר בחיי השגרה שלנו". וכמובן בריצות המשותפות של גברים, נשים, ילדים וילדות בנופיה המרהיבים של דרך האבות שבגוש עציון. זו הנורמליזציה של חיי הגוש וזה הניצחון שלנו. עם ישראל חי!".

במקביל, עדיין נמשכות הסריקות אחר התוקף שנמלט. צה"ל הטיל כבר אתמול סגר על הכפר נאחלין אליו רץ המפגע, אך הוא טרם נתפס. מצלמות האבטחה שהוצבו בצומת תיעדו את הרגע בו המחבל איתר את דיטור במהלך ריצתו, הנתפל עליו ודקר אותו תוך מאבק.

זירת הפיגוע (ישי אברג'ל/TPS)