אשדוד: צעירים התמוטטו אחרי בילוי

פרסום ראשון: שני צעירים ששבו מבילוי בתל אביב איבדו את הכרתם. שתי צעירות שבילו איתם גילו לאחר מספר שעות כי השניים אינם מגיבים - והזעיקו את מד"א. בשלב זה לא ידוע אם השניים, שפונו במצב קשה, צרכו אלכוהול או סמים

פרסום ראשון: שני צעירים מאשדוד כבני 23 פונו הבוקר (שישי) במצב קשה לבית החולים, לאחר שחזרו מבילוי. השניים נמצאו מחוסרי הכרה בביתם: צוותי מד"א שהוזעקו לדירתם של השניים החלו להעניק להם טיפול רפואי ראשוני. המשטרה פתחה בחקירת המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שתי בחורות, שבילו עם השניים בתל אביב, החזירו אותם לדירה. לאחר שהשתיים גילו כי השניים לא מתעוררים ולא מגיבים גם לאחר מספר שעות, הם הזעיקו את צוותי מד"א.

השניים פונו במצב קשה אך יציב לבית החולים קפלן ברחובות. בשלב זה לא ידוע האם הצעירים צרכו סמים או אלכוהול, ונסיבות המקרה נבדקות.

מושית פישר

בסוף השבוע האחרון אירע מקרה דומה, כאשר הצעירה מושית פישר בת ה-23 התמוטטה לאחר שחזרה מבילוי. בן זוגה לשעבר ואדם נוסף נעצרו בחשוד שסיפקו לה סם מסוכן.

המאבק על חייה של פישר נמשך, ובמשטרה עדיין מנסים להבין אם נטלה ביודעין את סם האקסטזי שגרם לאשפוזה או שמישהו הכניס אותו ללא ידיעתה למשקה ששתתה. אתמול היא פקחה לראשונה את עיניה בבית החולים איכילוב בתל אביב, והערב תשודר כתבה ב"אולפן שישי" על התמודדותה של המשפחה.

מעצרו של הוד זכות, בן זוגה לשעבר של פישר, הוארך- ומועדון הבלוק בו אירעה התקרית נסגר זמנית בהסכמת הבעלים. הטוען המשטרתי בתיק, משה פרויסטרו, אמר השבוע במהלך אחד הדיונים כי החשוד "ידע כי פישר לקחה בעבר סם דומה בחו"ל וזה גרם לה להרגשה לא טובה".

החשד: מושית סוממה במועדון

החשוד הוד זכות מחזיק בתיק פלילי לאחר שב-2006 הורשע בעבירות סמים. העבירות המיוחסות לו כעת הן ייצור, ייבוא, מסחר ואספקת סמים, קשירת קשר לביצוע פשע ושימוש עצמי בסם.

סניגוריו של החשוד, עורכי הדין אייל אבולפיה ויוסי פריינטי, הצהירו כי ישנה עדה המעידה על כך שהחשוד שהה עמה במהלך הערב כולו והעלו את האפשרות שפישר סבלה מהרעלת מים. הטוען המשטרתי הודה כי נפתחה בדיקה לגבי מחלות רקע שמהן סובלת פישר. במשטרה ממשיכים לבחון ראיות, בהן גם תיעוד מצלמות האבטחה במועדון, במטרה להבין טוב יותר את מאורעות הערב.

גם מעצרו של החשוד הנוסף בפרשה, רפי מיכאלי - חברו של זכות - הוארך בארבעה ימים. על מיכאלי נגזר בעבר מאסר על תנאי בגין עבירות סמים, האחרונות בהן בשנת 2012. בדיון בהארכת מעצרו חשף הטוען המשטרתי כי החקירה מתמקדת כעת בסברה כי פישר לא נטלה את הסם מעצמה, אלא סוממה.