נחמה ריבלין למשפחות האומנה: "אמיצות"

לרגל יום המשפחה נפגשה נחמה ריבלין עם משפחות אומנה במשכן הנשיא. "חלקתם את המשפחה עם הילדים שכה זקוקים לה", אמרה לשבע המשפחות שנכחו במפגש, ביניהן גם משפחתה של דפנה מאיר ז"ל שנרצחה בפיגוע בעתניאל

"משפחות חזקות ואמיצות" (חיים צח / לע"מ)

רעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין אירחה היום (שלישי) במשכן הנשיא משפחות אומנה, לרגל יום המשפחה. במפגש המרגש השתתפו גם בני משפחתה של דפנה מאיר ז"ל, שנרצחה בפיגוע בעתניאל. למשפחת מאיר שני ילדי אומנה בעלי צרכים מיוחדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ביום המשפחה בחרתי לארח אתכם, המשפחות החזקות והאמיצות שהחליטו לפרוץ את המעגל האינטימי ולחלוק את המשפחה עם ילדים שכה זקוקים לה", אמרה ריבלין. "אתן פותחות לא רק את הלב, אלא חולקות הכול - את החדר, את המשחקים, ובעיקר את אימא ואבא, את תשומת הלב והחיבוקים".

בעלה של דפנה מאיר ז"ל, נתן, סיפר כי בימים האחרונים הוא מרבה לחשוב על טעויות. "ההחלטה להפוך למשפחת אומנה הייתה ה'טעות' הכי טובה שעשיתי בחיי", אמר.

גם הנשיא קפץ להגיד שלום (חיים צח / לע"מ)

במהלך המפגש, הפתיע הנשיא את הילדים כשעצר את פגישותיו ויצא למספר דקות על מנת להצטרף למפגש. "אנחנו כל כך שמחים לארח אתכם", אמר. "אתם לא רק דור העתיד, אתם ההווה שלנו ואני אומר זאת כסבא וכנשיא. אנחנו כולנו משפחה אחת גדולה ואין מילים שיביעו את ההערכה לצעד שעשיתם".

במפגש שנערך בשיתוף עם מכון "סאמיט" לשירותי רווחה נכחו שבע משפחות אומנה, יחד עם ילדיהן הביולוגים וילדי האומנה. על פי הנתונים של המכון, 50 ילדים מתחת לגיל 18 בישראל ממתינים להיקלט במשפחות אומנה, וכ-2,500 ילדים שוהים אצל משפחות אומנה.