מודעה מעוררת זעם: רוצים עובדת זרה? תשלמו לפי המוצא

חברת כוח אדם מבטיחה לכם עובדת זרה במחיר משתלם - במיוחד אם היא אפריקנית: במודעה שצולמה על ידי אחד העוברים נכתב כי התשלום שונה בהתאם למוצאה של העובדת. בחברה הסבירו: "האירופיות עובדות יותר טוב"

המודעה שחולקה לעוברים ושבים (טל שניידר, "הפלוג")

העסקה זרה - ומפלה: מודעה שחולקה היום (שישי) בצפון תל אביב מציעה לציבור להעסיק עובדות זרות, בתעריף שונה לפי מוצאה של האישה. המחירים לא כוללים מע"מ – אבל הגזענות מגיעה ככל הנראה כלולה במחיר. המודעה פורסמה לראשונה על ידי הבלוגרית הפוליטית טל שניידר, בעלת אתר "הפלוג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המודעה, שמבטיחה פתרון חוקי לעובדות זרות, לאישה שמוצאה מאפריקה תשלמו 49 שקלים, לעומת 52 לעובדת ממוצא מזרח אירופי ו-69 לעובדת בעלת תעודת זהות ישראלית ממוצא מזרח אירופי.

עוד מבטיחה המודעה "עובדות חוקיות בלבד" למשק בית וניקיון. בפרסומת נטען כי העסקת עובדות אלו לא תכלול קנסות. "לא מוכנים לקבל לעבודה עובדת ערביה מטעמי ביטחון? יש פתרון", הדגישו במודעה – שמבטיחה מחיר מיוחד ליום עבודה של 12 שעות.

ניסינו להגיע לחברה שהפיצה את המודעה: אחת העובדות בחברה, שבקושי דוברת עברית, אישרה כי לא מדובר במודעה פיקטיבית. לדבריה, "אני לא מתעסקת במחיר, אבל אני יודעת שהנשים ממזרח אירופה עובדות יותר טוב". לטענתה, התשלום השונה לעובדות לא עומד בניגוד לחוק.