צפו: השחיינית קטועת הרגל באתגר החרמון

35 שנה עברו מאז שאילנית יורמן חלתה בסרטן ואיבדה את רגלה. מאז היא נחושה לא לוותר לעצמה. בארבע השנים האחרונות היא מתכוננת לאתגר הגדול של חייה - צליחת תעלת למאנש. במסגרת ההכנות היא הגיעה עם חבריה לקבוצת השחייה להר כדי "לשחות" בשלג הקפוא. "הגעתי לפה כדי להוכיח שאין דבר שהוא לא אפשרי", היא מדגישה

אילנית יורמן בת ה-45 חלתה בסרטן בילדותה ובגיל 9 בלבד עברה קטיעה מלאה של הרגל. מאז היא מתמודדת עם החיים בצד המוגבלות ולא מוכנה לוותר על שום אתגר ובעיקר, לא מוכנה לוותר לעצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך 23 השנים האחרונות אילנית עובדת בבנק ולא נותנת למוגבלות לעצור אותה. לפני 4 שנים היא החליטה לאתגר את עצמה אפילו יותר והחלה לשחות במים פתוחים ולהתחרות בתריאטלונים. אחרי כישלון בתחרות באילת, לאילנית היו את כל התירוצים להרים ידיים, אבל היא החליטה להתמודד ולנצח.

היא החלה ללמוד שחייה אצל המאמן אורי סלע שמאמן את חניכיו בשיטת השחייה WEST שתכליתה שיפור המהירות והיעילות בשחייה, תוך שמירה על הגוף. אתמול הגיעה אילנית יחד עם חבריה לקבוצת השחייה לאתר החרמון כדי לאתגר את עצמם אף יותר, ו"לשחות" בשלג הקפוא.

"נחושה להוכיח שהכל אפשרי"

"זה טרנד עולמי ואנחנו עושים את זה בעיקר כדי להוכיח שאנחנו יכולים", מסבירה אילנית. "אין דבר שהוא לא אפשרי, זה הכל עניין של רצון".

היא סיפרה גם על האתגר הבא שמתוכנן לה - שחייה של 12 קילומטרים בים הפתוח, שגם הוא יהיה רק הכנה למבחן האמיתי - צליחת תעלת למאנש בשחייה כחלק ממירוץ שליחים. "הכל חלק ממסע ארוך שאני עוברת שתכליתו להוכיח שאני יכולה לעשות דברים שאחרים חושבים שהם לא יכולים", אומרת אילנית. "חשוב לי להוות השראה לאחרים שאנשים יראו שהכל אפשרי וילכו אחרי זה".