סנגורו של איבגי: "יש עשן בלי אש"

עו"ד ציון אמיר המייצג את השחקן הגיב לעדויות הנשים שטענו כי הטריד אותן מינית ומתח ביקורת על משפט השדה ב"כיכרות הפייסבוק". הוא הדגיש כי חשדות רציניים צריך לבדוק במשטרה: "איבגי עובר ימים קשים מאוד"

משה איבגי, ארכיון (פלאש 90, מיכל פתאל)

בתגובה ראשונה לטענות כי השחקן משה איבגי הטריד מינית מספר נשים, אומר הבוקר (חמישי) עורך דינו ציון אמיר כי מדובר ב"מלחמה ברוחות רפאים ובעולם של צללים", בהתייחסו לכך שהטענות כלפי איבגי מועלות ברשתות החברתיות ובתקשורת מבלי שהוגשה תלונה במשטרה ולא הוכח דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לתכנית "דקל-סגל" של ירון דקל ועמית סגל בגלי צה"ל אמר עו"ד אמיר: "אין תלונות, אנחנו שומעים מינוחים חדשים, עדויות, דברים שנמסרו לעיתונאים, אנחנו מצויים בזירה חדשה. נעזוב רגע את הפייסבוק, אני קורא לזה מלחמה ברוחות רפאים ובעולם של צללים. אתה לא יודע מי עומד מולך, מה עומד מולך, אתה לא יודע שם, פנים, עובדות, שום נרטיב. זה חוזר על עצמו".

סנגורו של איבגי התייחס גם לכמה פרשות דומות שהתפרסמו לאחרונה ואמר: "מי כמוכם יודעים שיש עשן ללא אש. היו ימים אחרים והנה גילינו שיש עשן ללא אש ברבה פרשיות, למשל ינון מגל. שני תיקים נסגרו בעילה של חוסר אשמה, אחת מחוסר עניין לציבור".

"גילינו שיש עשן בלי אש". אמיר (חדשות 2)

אמיר נשאל גם על השתיקה שגזר על עצמו איבגי והסביר כי הוא ייעץ לו שלא לדבר בשלב זה כי זה מוקדם מדי: "זה בוער בעצמותיו והוא רוצה לצאת ולדבר, לכנס מסיבת עיתונאים להשיב ולהרגיע".

הוא הדגיש כי "יש להגן על הנשים ולכבד אותן ולהימנע מלתקוף אותן", אך הבהיר כי תהליך הבדיקה בעניין צריך להיות איטי יותר ויסודי יותר. "חשדות רציניים צריך לבדוק במקומות הנכונים כמו במשטרה".

לגבי הטענות כי חלק מהנשים עברו בדיקת פוליגרף ונמצאו דוברות אמת, טען אמיר כי "פוליגרף ייתן לך שורת אנשים שאומרים דבר והיפוכו. אני לא מקבל את הבדיקה, לא מזלזל אבל לא סומך על מכונות, אני רוצה משטרה".

אמיר גם התייחס להלך הרוח של איבגי בימים אלו. "הוא באמת ובתמים עובר ימים קשים מאד בסיפור הזה", אמר והוסיף על כך כי אין סיבה שאיבגי לא ימשיך להופיע. כשנשאל האם יגיש בשם הלקוח שלו תביעת דיבה נגד מי מהנשים, אמר כי "מוקדם מדי להגיש תביעת דיבה, אנחנו בתחילתו של תהליך קדם ראשוני". עם זאת, אמיר לא פסל את האפשרות הזו: "הכול יתברר בעתו".