הסיבה לפרישת קציני המשטרה: "דיברו עם כתבים"

תקופה קצרה לאחר כניסתו של המפכ"ל רוני אלשיך, וכבר מגיע גל פרישות בצמרת הארגון: ביממה האחרונה הודיעו שני בכירים על החלטתם לפרוש. המשותף לשניהם הוא שהם נתפסו כמי שמקיימים קשרים עם עיתונאים

המפכ"ל רוני אלשיך, ארכיון (חדשות 2)

כל סבב מינויים בצמרת המשטרה גורר אחריו פרישות של קצינים שלא קודמו, אלא שבגל הפרישות הנוכחי מדובר בשני קצינים שלא קודמו, אף על פי שהם נתפסים כאנשי מקצוע בולטים בתחומם. לטענת גורם בכיר במשטרה הסיבה היא קשריהם של שני הקצינים עם עיתונאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים הם תת ניצב אבי נוימן, ראש חטיבת ההדרכה במטה הארצי, שלא קודם לדרגת ניצב בסבב המינויים האחרון ומאחר ולא הוצב לו שום אופק של קידום לשנה הקרובה, החליט לפרוש מהמשטרה. כמוהו גם ניצב משנה גדי אשד, ראש היחידה המרכזית במשטרת תל אביב, שהבין אתמול ששמו לא נכלל ברשימת הקצינים המיועדים לקידום לדרגת תת ניצב ולכן גם הוא החליט לפרוש.

קצין משטרה בכיר שבקיא בסבב המינויים האחרון אמר לחדשות 2 שפרישתם של נוימן ואשד הוא פספוס של ממש מצד המשטרה. לדבריו, שני הקצינים נתפסים ככאלה העומדים בקשרים עם כתבים, ומשכך אינם מתאימים למדיניות החדשה של המפכ"ל רב ניצב רוני אלשיך.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אין בכוונתנו להתייחס באופן פומבי לקצין זה או אחר ולהחלטות המתקבלות באופן דיסקרטי בפורום הפיקודי והמקצועי המתאים. הליכי המיון, הקידום והשיבוץ במשטרת ישראל הינם סדורים, מוקפדים ומבוססים על מכלול משתנים וכל קצין מעודכן על ההחלטה בעניינו".