בת 8 התמוטטה ומתה: "שאפה הליום"

צוותי מד"א הוזעקו לבית בקריית אתא בעקבות דיווח על ילדה שאיבדה את הכרתה לאחר ששאפה את הגז שנועד לניפוח בלונים. החובשים ביצעו בה פעולות החייאה ממושכות, שבסופן נאלצו לקבוע את מותה. הנסיבות נחקרות

אסון בצפון: ילדה כבת 8 התמוטטה היום (שלישי) בביתה לאחר שככל הנראה שאפה גז הליום ברחוב קצנלסון בקריית אתא. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה ביצעו בה פעולות החייאה אך נאלצו לקובע את מותה במקום. נסיבות האירוע נבדקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית עולה כי הילדה שנמצאה ללא רוח חיים לבדה בחדרה, שאפה את גז ההליום מבלוני יום הולדת שנשארו בבית בעקבות חגיגות לאחת מאחיותיה לפני כשבוע. בבית נכחו באותו הזמן שתי אחיותיה הגדולות, בנות 16 ו-22 וסבתם.

"הילדה נמצאה מוטלת כשהיא ללא סימני חיים", סיפר פראמדיק מד"א רז דיאמנד שהגיע למקום. "ביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות בה שלא הגיבו ובסופן עם כל הכאב נאלצתי לקבוע את מותה במקום". ההליום הוא גז חסר צבע וריח ואינו מסוכן לבני אדם, אך מומלץ להימנע משאיפתו מכיוון שבמקרים קיצוניים יכול להיגרם חנק כשגז ההליום תופס את מקומו של החמצן בריאותיו של השואף.

אתמול נמצאה פעוטה בת ארבעה חודשים ללא רוח חיים בבית המטפלת שלה בבני ברק. פרמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים תל השומר, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. המשטרה עצרה את המטפלת אך מחקירה ראשונית עלה כי מדובר במקרה של מוות בעריסה.