"פוטרתי בגלל שאני טרנסג'נדרית"

עובדת שפוטרה באחרונה מרשת "סופר פארם" טוענת כי הדבר נעשה על רקע הניתוח לשינוי מין שעברה - מזכר לנקבה. "הרגשתי כמו במשפט דרייפוס", היא אמרה. "סופר פארם": "העובדת פוטרה על רקע התנהגות בלתי מקצועית"

מ', עובדת שפוטרה לאחרונה מ"סופר פארם", טוענת כי המהלך נעשה בגלל שהיא טרנסג'נדרית. היא החלה לעבוד בסניף במרכז תל אביב כגבר וכשסיפרה שהיא עומדת לעבור את ההליך לשינוי מין - תחילה התגובות היו מאוד חיוביות, אך לאחר מכן, כך היא טוענת, החל אחד העובדים הבכירים להתנכל לה, להמשיך ולפנות אליה בלשון זכר ו"להתבלבל" בכוונה ולהשפיל אותה. בעקבות זאת, פנתה העובדת לבית הדין לעבודה באמצעות עו"ד הדר פלד טל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי העובדת, לאחר שפוטרה היא זומנה לשימוע - שם נאמר לה כי היא "יוצרת תחושה לא נעימה בקרב הלקוחות והעובדים"."הם העלו מולי טענות שקריות כדי שאני אחשוב שבאמת אני לא בסדר", אמרה מ' בשיחה עם חדשות 2, "שאני עבדתי בצורה לא תקינה".

"אבל הוא אמר לי בפנים: 'את משתמשת בשינוי שלך כדי לא לעזור ללקוחות ולהתנשא מעליהם'. באמת באותו רגע הרגשתי ש...באמת כאילו ממש מסך שחור מול העיניים. הרגשתי כמו במשפט דרייפוס שממש כאילו מעלים מולי טענות מסוימות ואני צריכה להתמודד מולן".

מסופר פארם נמסר בתגובה: "במקרה הנדון מדובר בעובדת שעבדה בסניף שלושה חודשי ופוטרה על רק התנהגות בלתי מקצועית. התביעה הגיעה היום לסופר פארם ואנחנו לומדים אותה".