"זה אסון, אבל לא כועסים על אבא"

יהודה כהן רצח את גרושתו ונמלט. כעבור כמה ימים נמצאה גופתו אחרי ששם קץ לחייו. ילדיהם לא מעכלים את הטרגדיה שפקדה את המשפחה - ומחפשים תשובות: ". "לא חששנו אף פעם שמשהו כזה יכול לקרות"

כל החלומות של אילנה כהן התרכזו בדירת חדר קטנה בחולון, ללא סלון או מטבח. בשנה שעברה בגיל 49 היא עברה לכאן, עזבה את הבית ועזבה את בעלה כדי לצאת לחיים חדשים. ההחלטה הזו להתגרש עלתה לה בחייה- בעלה לשעבר יהודה כהן רצח אותה ואז נמלט ושם קץ לחייו. שלושת הילדים של בני הזוג, מאור, ימית ונופית נותרו לבד להתמודד עם הטרגדיה הכפולה שפקדה אותם – ועם השאלות הקשות: איך זה קרה מבלי ששמו לב ואיך ממשיכים לתפקד כשאבא רצח את אימא והתאבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הם היו משפחה רגילה לגמרי. דירה קטנה בחולון, בלי שום כתובת על הקיר, ללא היכרות עם מחלקת הרווחה וללא שום תלונות במשטרה. המתח עלה כשאילנה החליטה להיפרד. "לא ידענו מה עובר על אבא, הוא לא היה משתף, היה בתוך עצמו, הוא לא הביע רגשות", סיפרו הילדים. "לא חששנו אף פעם שמשהו כזה יכול לקרות. היה פשוט שקט. השקט שלפני הסערה".

לפני כחודשיים בני הזוג כהן התגרשו רשמית. באותו השבוע נישאה ביתם ימית, החתונה הראשונה במשפחה, והילדים מספרים שלא נראה היה שיש משהו לא תקין בין השניים: "הם אמנם לא תקשרו ביניהם, אבל היה נראה שהיחסים בסדר".

"לא כועסים על אבא" (חדשות 2)

כשמצאו הילדים את גופת אימם בדירתה בחולון, הם ניסו לשווא ליצור קשר עם אביהם, שבאותו זמן כבר היה הרחק מזירת הרצח. גם עכשיו הם מתקשים להפריד בין התוקף לקורבן.

"עם כל האסון הנורא שקרה, אין כעס על אבא בכלל", הם אומרים. "אנחנו אוהבים אותו ונמשיך לאהוב אותו, הוא בשר שלנו, זה שגידל אותנו. לא מוחקים אדם כל כך טוב בהיסח דעת של רגע".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "המשפחה לא הייתה מוכרת לשירותי הרווחה. עם היוודע דבר הרצח נוצר קשר עם בן משפחה שאמר שאין צורך בסיוע בשלב זה. עובדת סוציאלית ופסיכולוג נשלחו לבית המשפחה וליוו אותה במהלך השבעה. המשפחה תמשיך לקבל סיוע ככל שיידרש".