"אם תרצו" מתנצלים על קמפיין ה"שתולים בתרבות": "הפוסט שגוי"

אחרי הסערה והביקורת תנועת הימין חוזרת בה מהקמפיין נגד האמנים במהלכו פורסמו שמותיהם של התומכים בגופי שמאל. "טעינו, אנחנו לוקחים אחריות מלאה", ציין מנכ"ל התנועה. "לא היה קמפיין ולא היו אמירות על בוגדים, נמשיך להעביר ביקורת"

"הפוסט היה טעות"

אחרי הביקורת החריפה שהוטחה בתנועת "אם תרצו", הודה מנכ"ל התנועה מתן פלג כי הפוסט שפורסם על אמנים התומכים בארגוני שמאל שגוי. "חברים יקרים - טעינו", ציין פלג בעמוד הפייסבוק של התנועה בהתייחסו לקמפיין "השתולים בתרבות". "העלנו פוסט שגוי בנושא מאוד חשוב ומהותי, דווקא מתוך כך היינו צריכים להקפיד על כך יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פלג המשיך וטען כי לא היה "קמפיין", ולא היו אמירות על "בוגדים". "הדביקו לנו את זה בתקשורת, מעולם לא אמרנו את זה", הדגיש. "אנחנו לוקחים אחריות מלאה ומבטיחים להמשיך לעבוד למען עם ישראל. רק מי שלא עושה - לא טועה".

"השתולים בתרבות"

בתנועה המשיכו והדגישו כי הם גאים ב"קמפיין השתולים" וימשיכו בו. לטענתם ההתנצלות נוגעת רק לפוסט הנוגע באמנים שהוצגו כ"שתולים בתרבות". "הקמפיין שלנו חשף את מי שפוגע בחיילי צה"ל מתוך החברה הישראלית ובמימון זר", הוסיפו ב"אם תרצו".

זמן קצר לאחר פרסום הדברים הגיב יו"ר "שלום עכשיו" יריב אופנהיימר, שביטל את דברי ההתנצלות. "לא 'טעיתם', נבהלתם", כתב אופנהיימר", בחשבון הטוויטר שלו. "מחר תמשיכו לעשות בדיוק את אותו הדבר".

קמפיין "שתולים בתרבות": גינויים מימין ומשמאל

מיד לאחר פרסום הפוסט ביום רביעי האחרון, פרסמו פוליטיקאים מימין ומשמאל גינויים לדברים. בריאיון לתכנית "המזנון" ברשת ב' אמר ח"כ בני בגין כי "חיפוש, איתור וסימון של בוגדים כביכול הוא סממן פאשיסטי ותיק, מכוער ומסוכן". בגין אף קרא לחשוף את מקורות המימון של התנועה ו"להתנער מפגיעתה הרעה".

"לא היה קמפיין ולא קראנו בוגדים"

לאחר גינויו של בגין, הצטרפו לרשימת המגנים גם ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון. "אני מתנגד לשימוש במילה 'בוגד' כלפי מי שלא מסכים עמי" אמר ראש הממשלה. שר הביטחון הוסיף כי: "האופן בו מוצגים אנשים בעלי דעה שונה כ׳בוגדים׳, מגונה ומסוכן בעיניי. מי שהוציא לאור את הקמפיין המסית הזה אינו מייצג את הימין השפוי ואת הליכוד‎".

גם שר החינוך נפתלי בנט הגיב לנושא וטען כי "הקמפיין נגד האמנים מביך מיותר ומבזה". דבריו של בנט לא נפלו על אזניים ערלות, וגררו בקשה להוציא את תנועת "אם תרצו" מבתי הספר, כפי שעשה עם "שוברים שתיקה".