חיזוק משמעותי למסרבי הגיוס לצה"ל במגזר החרדי

מתנגדי הגיוס לצה"ל בקרב החרדים יקבלו בשבוע הבא חיזוק מעניין בדמות האדמו"ר מסאטמר שיגיע לארץ. זה לא סתם ביקור נדיר מאד, בעיקר משום שהאדמו"ר בא עם הרבה מזומנים ויש קריטריון ברור מי יקבל אותם

האדמו"ר מסאטמר, הרב זלמן לב טייטלבוים, עומד בראש אחת החסידויות הגדולות בארצות הברית - ואחת העשירות ביותר בעולם. הוא צפוי להגיע לארץ בקרוב כדי לתמוך במאבק החרדי נגד גיוס לצה"ל, ולהאיץ את גיוס הכספים למימון המאבק. גיוס הכספים ייעשה באמצעות קרן מיוחדת שהאדמו"ר מעורב בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 לקראת ביקורו בישראל הועבר בשמו מסר לישיבות שהתמודדו בעבר עם ניסיון לגייס את הלומדים בהן, לפיו ידאג להקצות עבורם סכומי כסף משמעותיים. מדובר בישיבות שהנחו את הלומדים בהן לא להתייצב לצו הראשון, בשונה מחלק נרחב במגזר החרדי.

האדמו"ר מסאטמר שם דגש על הישיבות שבחוריהן השתתפו בהפגנות נגד חוק הגיוס. "ריבינו שליט"א ביקש רשימה של ישיבות אשר בחוריהם נתנו גוום למכים והושמו במאסר בגלל אי התייצבות", נכתב בהגדרת המוסדות שנמצאים בראש סדר העדיפויות של הרב טייטלבוים. מטרה נוספת שהאדמו"ר מעוניין לקדם היא המשך הקמפיין נגד החיילים החרדים. גם במקרה הזה, הוא מתכנן לעשות מאמצים כדי לגייס כספים.