"לא הסתרנו, אנחנו באמצע תחקיר"

מפכ"ל המשטרה אלשיך הגיב לראשונה לטענות למחדל סביב ההתעלמות של מוקד 100 מדיווחי הצעירות שהבחינו במחבל נשאת מלחם באוטובוס והדגיש: "לא היה לזה כל השפעה מבצעית". השר ארדן: "בודקים כל מה שצריך לבדוק"

"לא הסתרנו". אלשיך וארדן (יונתן סינדל, פלאש 90)

השר לביטחון הפנים ומפכ"ל המשטרה התייחסו היום (חמישי) לטענות על מחדל של הארגון, לאחר שאתמול פורסם כי שתי צעירות דיווחו למוקד 100 שנתקלו במחבל נשאת מלחם באוטובוס - זמן קצר לאחר שרצח שלושה בני אדם בתל אביב. המפכ"ל רוני אלשיך אמר כי המידע אודות הדיווח של הצעירות לא הוסתר והדגיש: "אנחנו באמצע התחקיר ובאמצע תחקיר לא מפרסמים פרטים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בוודאי שלא היה לזה (לדיווח של הצעירות) שום השפעה מבצעית, אבל זה לא אומר שלא יהיו לקחים", הוסיף. "הדבר המרכזי שצריך להתייחס אליו זה האם מה שנעשה פגע או לא פגע בפעילות המבצעית. ככל שיהיו לקחים מעבר לכך, ואין כמעט אירוע שאין בו לקחים, נתחקר, נפיק אותם וגם נעדכן את הציבור".

ארדן ואלשיך נשאו דברים בטקס ההשבעה של ניצב בועז גלעד, שמונה לראש אגף תמיכה לוגיסטית במשטרה. השר ארדן חיזק את דבריו של המפכ"ל ואמר: "המשטרה בודקת את כל מה שצריך לבדוק. כשיסתיימו התחקירים הם יוצגו לציבור, למפכ"ל ולי ואם יהיה צורך להפיק לקחים - נפיק לקחים". מוקדם יותר פרסמנו שכתב חדשות 2 גלעד שלמור נדרש לעזוב את הטקס לאחר שסירב לבקשת הדוברת של ארדן להימנע מהצגת שאלות לשר.

אתמול מסר ראש אגף מבצעים במשטרה, ניצב אהרון אקסול, הצהרה מיוחדת לכלי התקשורת בעקבות הפרסום על הדיווח של שתי הצעירות. "סערה בכוס מים", כינה ניצב אקסול את הביקורת על התנהלות הארגון והוסיף: "גם אם היינו מתחקרים את אותן בנות בשמונה בערב, זה לא היה משנה כהוא זה את ההחלטות המבצעיות שקיבלנו באותו ערב".