מחשש לשאלות קשות: הכתב סולק

כתב חדשות 2 גלעד שלמור הגיע הבוקר לסקר את טקס ההשבעה של ניצב בועז גלעד, שמונה לראש אגף תמיכה לוגיסטית במשטרה, אך במהלך האירוע התבקש על ידי דוברת השר ארדן להימנע מלהפנות שאלות. "הבהרתי לה שאני חייב לשאול שאלות כי זה תפקידי, ולאחר כמה דקות היא ביקשה ממני לעזוב את המקום", סיפר

חושש מביקורת? השר ארדן (פלאש 90)

ממה חושש השר ארדן? כתבים וכלי תקשורת הוזמנו הבוקר (חמישי) לסקר את טקס ההשבעה של ניצב בועז גלעד, שמונה לראש אגף תמיכה לוגיסטית. במהלך הטקס, שבו השתתפו בכירי המשטרה, התבקש כתב חדשות 2 גלעד שלמור להימנע מלהפנות שאלות לשר לביטחון הפנים. לאחר שסירב, התבקש לעזוב את המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בשלב מסוים ניגשה אלי דוברת השר טל ימין וולבוביץ' וביקשה ממני לא לשאול שאלות, מתוך חשש שהשר יתבקש להגיב על המחדל המשטרתי שנחשף אתמול", סיפר שלמור, "אך הבהרתי לה שמתוקף תפקידי אני חייב לשאול שאלות". 

"הדוברת נכנסה לחדר פנימי, התייעצה עם השר ולאחר כמה דקות שבה וביקשה ממני לצאת החוצה ולעזוב את המקום", הוסיף שלמור. הוא ציין כי הדוברת נהגה באדיבות ובנימוס וכי נימקה את הבקשה בכך שהשר קבע שכלי תקשורת אחד יסקר את האירוע ויעביר את החומרים לכלי תקשורת אחרים, אך הדגיש: "ההוראה נגעה לצלמים ולא לכתבים". כמו כן, כתבים אחרים שהסכימו לבקשתה לא לשאול שאלות נשארו לסקר את הטקס.

יו"ר שדולת חופש הביטוי והעיתונות של הכנסת, ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני), תקפה את השר לביטחון פנים. "ארדן פחדן - מפחד מביקורת", היא אמרה בתגובה לסילוק כתב חדשות 2 גלעד שלמור. "בכירי ציבור צריכים לדעת שהם חייבים להיות זמים ופתוחים לציבור, ועיתונות כאן משמשת תפקיד חשוב ביותר בשמירה על הדמוקרטיה שלנו".

"לפני כחצי שנה, בזמן פרישתו של המפכ"ל דנינו, עיתונאים לא הורשו לסקר את המסיבה הראוותנית שמומנה מכספי הציבור", הזכירה סבטלובה. "תמוה ומקומם שגלעד ארדן, שהביע ביקורת כנגד דנינו והיעדר שקיפות, נוקט עתה באותו אופן ומדיר עיתונאים מטקס שפתוח לתקשורת".

אתמול חשפה כתבת רשת ב' כרמלה מנשה כי שתי צעירות הבחינו במחבל נשאת מלחם באוטובוס זמן קצר לאחר שרצח שלושה בני אדם בתל אביב. במשך מספר ימים פנו השתיים שוב ושוב למשטרה, אך לדבריהן נתקלו בהתעלמות. דובר אגף המבצעים במשטרה נדרש אתמול להגיב לביקורת וטען כי תחקור הצעירות לא היה משנה את פעולות המשטרה.