כלב הושאר נעול בגג בניין בתל אביב - בשיא הסערה

מזה כמה ימים הבחינו שכנים בדרום תל אביב בכלב האסקי סיבירי שננעל בגג של בניין - ללא מחסה מפני הגשם ובלי מזון ומים - כך לטענתם. לאחר ששמעו את הכלב בוכה, הזעיקו את השוטרים לזירה -אך השאירו אותו שם. "זו לא הפעם הראשונה שהוא ננטש כך", מספרת שכנה. העירייה: "בעל הכלב טוען שהוא מוכנס הביתה מדי ערב"

כלב עזוב לבדו בגג, ללא מזון ומים - בשיאה של הסערה: שכנים המתגוררים בבניין בדרום תל אביב הבחינו בימים האחרונים בכלב מסוג האסקי סיבירי שננעל בגג הבניין. לטענת השכנים, הכלב הושאר במקום מאז תחילת השבוע ללא מחסה מפני הגשם, וללא מזון ומים - וכי הוא בוכה במשך שעות ארוכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חזרתי לבניין ביום שני האחרון והבחנתי בכלב כשהוא משוטט לבדו בגג הרטוב מהגשם, ואין לו לא אוכל ולא מים", סיפר אחד השכנים בבניין בשיחה עם חדשות 2 Online. "אחרי יומיים לפחות שלא נראה כל זכר לבעליו, יצרנו קשר עם המשטרה והעירייה על מנת שיעזרו לו".

השכנים טוענים שהושאר ללא מזון ומים (פייסבוק)


היום, לאחר שהכלב שהה על הגג במשך יומיים בהם היה קר מאוד וירדו גשמים עזים, הגיעו שוטרים לדירה - ואף הצליחו להגיע אל הכלב, ששמח מאוד לקראתם - אלא שהשוטרים שהגיעו השאירו לו מים, ועזבו את המקום כעבור זמן קצר.

שוטר שהצליח להגיע לכלב, היום (פייסבוק)


שכנה נוספת בבניין מספרת כי זו לא הפעם הראשונה בה אותו הכלב נותר לבדו על הגג: "לפני שבועיים, בעליו של הכלב נסע לחו"ל והותיר אותו לבד על הגג - עד שהמשטרה הגיעה. בדיוק אותו סיפור מתרחש כעת". בתמונות נראים גם גללים רבים של הכלב שעשה את צרכיו במרפסת - לאחר שככל הנראה לא הוצא ממנה זה זמן רב.

גם הערב נותר הכלב לבדו על הגג - עד שבעליו שב הביתה והכניס אותו לדירתו. מוקדם יותר, הבחין בעל הכלב בסערה המתחוללת ברשת במסגרתה הופצו תמונותיו של הכלב על הגג. הוא טען מצדו כי בשעות העבודה הוא מותיר את הכלב על הגג המרווח שברשותו, וכי מדובר בכלב שמטופל כיאות וזוכה לחום ואהבה.  

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "בעקבות הדיווח על כלב מוזנח, יצרה המחלקה הווטרינרית באופן מיידי קשר עם בעלי הכלב. לטענתו, הכלב מוכנס מדי יום הביתה ואף ישן עמו במיטה. לבקשת הווטרינר, הבטיח בעל הכלב להתקין מלונה, ומחר תעשה ביקורת במקום לוודא כי הדבר אכן נעשה".

ממשטרת מחוז תל אביב טרם התקבלה תגובה לידיעה.