נותרו לישון על מזרנים ברחוב - בלילה הכי קר בשנה

דניאלה הרסאג' ובעלה נמצאים כבר חודשים במאהל מול בית ראש הממשלה - במחאה על הוצאת בנה של דניאלה מחזקתה על ידי רשויות הרווחה. אלא שדווקא אתמול, בלילה הכי קר בשנה כשהטמפרטורות בירושלים היו קרובות לאפס, המאהל פורק: "חשבתי שבגלל הקור יניחו לנו". עיריית ירושלים: "הוצע להם לישון במלונית"

אוהל המחאה פונה בלילה הקר ביותר בשנה: דניאלה הרסאג' נמצאת מחוץ לבית ראש הממשלה כבר כמעט חצי שנה - 171 יום - זאת במחאה על הוצאת בנה מחזקתה. דווקא הלילה (רביעי), כשהטמפרטורה בבירה הייתה קרובה מאוד לאפס, החליטו פקחי עיריית ירושלים להחרים לה ולבעלה את האוהל בו ישנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"חשבתי שבגלל הקור, הם יניחו לנו הפעם", מספרת הרסאג', "יכולתי להיות בבית שלי בתל אביב מול הטלוויזיה, אבל בחרתי להיות כאן ולהילחם על הילד שלי. אנחנו במשטר דמוקרטי ומותר לי למחות, אני לא אפסיק בגלל הביריונות הזו. אני בהריון בחודש רביעי עם תאומים וחשבתי שיתחשבו בנו, אבל לא היה להם אכפת, הם טענו שזה בסמכותם". לאחר שיחה קצרה, הפקחים פירקו את האוהל ואת שארית הלילה העבירו הרסאג' ובן זוגה בשקי שינה על הרצפה.

"מנסים להתיש אותנו, המחאה לא נעימה להם"

העירייה מכירה היטב את מחאתה של הרסאג'. היא נמצאת שם החל מחודש אוגוסט במחאה על הוצאת בנה מחזקתה לפני כשנתיים על ידי שירותי הרווחה, והנושא עדיין נמצא בערכאות משפטיות. לאחר שמיצתה כמעט את כל האפשרויות שלה, החליטה להקים מאהל מחאה מול ביתו של ראש הממשלה ולזעוק את זעקתה. מעת לעת מצטרפים אליה הורים נוספים הנקלעים למצב דומה.

"התעוררתי כולי מכוסה בקרחון", אומרת הרסאג' הבוקר אחרי הלילה הסוער שעבר על ירושלים. "הם מנסים להתיש אותנו, המחאה לא נעימה להם בעין, זה מובן. אתמול אפילו הציעו לנו מלונית, אבל יש באזור שכנים שמכירים אותנו ומציעים לנו בכל ערב את ביתם. יש משמעות להיותנו כאן, כל מה שביקשנו זה להישאר עם האוהל".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "ההיפך הוא הנכון. לאור מזג האוויר הסוער שהיה השבוע בירושלים פנתה העירייה למשפחה במטרה להעבירם ללינה במקום חם ומוגן ולמנוע לינה שלהם בקור המסכן את בריאותם, למשפחה אף הוצע חדר במלונית והם סירבו. חשוב לציין כי אין כל מניעה לקיים הפגנה מול בית ראש הממשלה בכל שעות היום. עם זאת לא ניתן להפוך את המרחב הציבורי למקום מגורים ולבנות מאהל לשינה החוסם את המעבר, אלא הצבת הצללה/גזיבו בלבד ללא לינה וללא שהייה בשישי מכניסת השבת ועד מוצאי שבת . הנוהל חל על כל המבקשים להפגין במקום ללא קשר לנושא ההפגנה או זהות המפגינים וקיימת אפשרות לקבלת אישור להארכת תקופת ההפגנה".