אולצו לעבוד בחוף בשיא הקור והגשם: "כואב הלב"

עובדי קבלן בעיריית אשקלון תועדו מנקים את חוף הים בגשם שוטף ובקור מקפיא. תושב העיר, שתיעד את המקרה, סיפר כי זו אינה הפעם הראשונה בה נתקל בעובדים מנקים במזג אוויר סוער. בעירייה טענו כי מדובר בעבודות תחזוקה לניקוי תעלות הניקוז. חברת הקבלן: "העובדים מונחים להתפנות למבנה מקורה"

בשעה שסערה מתחוללת בחוץ, גשם יורד מהצפון ועד מרכז הארץ, רוחות עזות מנשבות והטמפרטורות צונחות מתחת ל-10 מעלות, המשיכו הבוקר (שני) עובדי הניקיון בעיריית אשקלון לנקות את חוף הים, שמן הסתם היה ריק באותו זמן ממתרחצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 Online, נראים שניים מעובדי הניקיון, המועסקים על ידי חברת הקבלן "פורד מערכות מוניציפליות בע"מ", אוספים אשפה מהחול, בשעה שגשם זלעפות ממשיך לרדת והקור בחוץ מחריף.

מייק אטדגי, תושב העיר שצילם את הסרטון, הגיע לחוף הים סמוך לשעה 7:00, בזמן שלא ירד גשם, והופתע לראות את העובדים במקום ביום שכזה. "סיימתי להתפלל ונסעתי לחוף כדי לראות את הגלים הסוערים", סיפר אטדגי בשיחה עם חדשות 2. "פתאום ראיתי שני עובדי קבלן מנקים את החול. חזרתי לאותו מקום מהסקרנות כעבור שעה, בזמן שירד גשם שוטף, ונדהמתי לראות שהם עדיין שם - מנקים".

"הרגשתי כאב עצום", ציין אטדגי. "אלה אנשים מבוגרים. זה כל כך כאב לי לראות אותם מנקים במזג אוויר שכזה. מדובר בתופעה, זה קרה גם בשנה שעברה. המחשבה היחידה שהייתה לי זה לצלם סרטון כדי לנסות למנוע מקרים דומים שוב".

אטדגי לא ויתר והתקשר למוקד העירוני של עיריית אשקלון על מנת לדווח על המקרה. בשיחה נשמע המוקדן מציין בפני אטדגי כי יצאה הוראה לעובדי הקבלן שלא לנקות בגשם. "הבוסים שלהם צריכים לגלות רגישות ולעצור מיד את התופעה המטורפת הזאת", אמר. "במוקד העירוני העבירו אותי ממקום למקום. הבנתי שאין עם מי לדבר".

מעיריית אשקלון נמסר בתגובה: "מדובר בשני עובדי ניקיון אשר ביצעו ניקיון ופעולות אחזקה בנקודת הניקוז הראשית, אליה מגיע הסחף מנקודות הניקוז בחלקה המערבי של העיר. פעולות אלו נועדו למנוע מקרים של סתימות ותקלות שעלולות להוביל להצפה באזור. יש לציין כי העובדים, המועסקים באמצעות קבלן של החברה הכלכלית, היו מצוידים בלבוש ובציוד מגן המיטבי, כנדרש במזג אוויר שכזה".

מחברת "פורד מערכות בע"מ" נמסר: "הסרטון צולם בשעה 08:00 בקירוב שבו ניתן לראות עובדי ניקיון הלבושים חליפות סערה המנקים את החוף. מספר דקות לאחר מכן, לו היה המשך לסרטון, ניתן היה לראות כי מפקח החברה פינה את העובדים למבנה מקורה סמוך, כפי שהוא פועל בכל מקרה של גשם ו/או סופה. חברת פורד מספקת עובדי ניקיון בכל עונות השנה (לרבות בחורף), כאשר העובדים מונחים כי בתנאי גשם ו/או סופות עליהם לחדול מהעבודה ולהתפנות למבנה מקורה קרוב, וכמפורט לעיל, מפקח החברה המסתובב בשטח דואג לביצוע הנחיות אלו בפועל. חברת פורד מבקשת להדגיש כי היא חרטה על דיגלה שמירה קפדנית על זכויות העובדים ובטיחותם ומתן שירות מיטבי ומקצועי ללקוח, כך היא נוהגת בכלל עובדיה וכך היא תנהג גם בעתיד".