המשטרה נערכת לסגירת כביש 1 ו-443

מאז הבוקר יורד שלג מעורב בגשם בבירה ובמשטרה נערכים לסגירת צירי התנועה המרכזיים לעיר החל משעות הערב המוקדמות. בעקבות מזג האוויר הכריזה חברת החשמל על מצב חירום. כל העדכונים

נוכח הצפי למזג אוויר סוער במיוחד, במשטרת ישראל נערכים החל משעות הערב המוקדמות לסגירת כביש 1 וכביש 443. חזאי חדשות 2, אלעד זוהר, מסביר כי אין צורך בהיערמות שלג בכדי לחסום את הצירים, אלא די בקרח וברד שיצטברו על הכביש. במשטרה לא מתכוונים לקחת סיכונים מיותרים ועשויים להחליט לחסום את הכבישים על מנת למנוע סכנת החלקה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בהתאם למזג האוויר ותנאי הנסיעה בצירים, ייתכן וצירים אילו ייסגרו מבעוד מועד ולא תתאפשר נסיעה בהם, זאת על מנת לשמור על שלום הציבור וביטחונו", נמסר מהמשטרה.

לנהגים מומלץ להקדים את יציאתם מירושלים או כניסתם אליה, בטרם ייחסמו הצירים המובילים לעיר. מוקד אגף התנועה יזרים כל העת הודעות לתקשורת על חסימות כבישים ודרכים חלופיות ולכן, מומלץ לציבור להיות קשובים לאמצעי התקשורת ולהישמע להנחיות השוטרים.

בשעה זו לא נרשמות חסימות צירים חריגות בשל תנאי מזג האוויר, מלבד כביש 90, שנפתח ונסגר לסירוגין עד מצוקי דרגות. מוקד 110 עומד לרשות הציבור בקבלת מידע שוטף באשר למצב בכבישים.

הצפי לשלג משמעותי: הלילה ומחר

בתוך כך, שלג קל כבר החל לרדת ברחבי ירושלים אך לא נערם. בעירייה יקיימו הערכת מצב נוספת ב-18:00. בשעות הערב והלילה יוחלט באופן סופי האם ייסגרו צירים והאם יושבתו הלימודים בבירה. בירושלים מצפים לשלג משמעותי בין 20:00 ל-22:00.

בינתיים, שלג כבר נערם בפסגות רמת הגולן ובאזורים הגבוהים של הגליל העליון. למרות המשקע הלבן, הלימודים בירושלים, ברמת הגולן, בגליל העליון ובצפת התקיימו היום כסדרם. עם זאת, בגוש עציון החליטו לקצר את יום הלימודים ולעבור ל"מתכונת יום שישי".

כוננות שלג בבירה (גלעד גמליאלי)

מעיריית ירושלים נמסר כי ההחלטה לקיים את הלימודים כסדרם בבתי הספר, גני הילדים, מעונות היום והמשפחתונים בעיר התקבלה לאור תחזית מזג האוויר - לפיה ייתכן גשם מעורב בשלג בשעות הבוקר אך הוא לא אמור להיערם ויימשך לזמן קצר בלבד.

בירושלים נערכים עם 400 טונות של מלח

הגשם בצפון החל להתמעט בהדרגה ועבר בשעות האחרונות למרכז הארץ. מחר צפוי שלג בעיקר בהרי המרכז, כולל ירושלים, והוא עשוי להיערם לכמה סנטימטרים. עדיין יהיה גשום בעיקר במרכז הארץ. ביום רביעי ייתכן שלג קל בהר הנגב. בחמישי ושישי יהיה קר ותחל הפוגה ממושכת בגשמים.

שלג נערם ברמת הגולן (ראובן בן ארוש)

עיריית ירושלים הכשירה כ-50 מפלסות שלג, מפזרות מלח וכלים הנדסיים לפילוס הצירים הראשיים ואלה יחלו לעבוד על פי הצורך. בעירייה מדגישים כי הם אף נערכים לגיוס עוד עשרות כלים למקרה שבו התחזית תקצין. בנוסף לכף יופעלו כעשרה רכבי 4X4 שמטרתם לסייע בפינוי ציר הרכבת הקלה.

חברת החשמל: "מצב חירום"

העירייה הצטיידה בכ-400 טונות של מלח שיחולקו במנהלים הקהילתיים, בשכונות וב-500 מוסדות חינוך ברחבי העיר. כמו כן הצטיידה העירייה באלפי מנות מזון, אתי חפירה, אמצעי חימום, גנרטורים, שקיות חימום, אמצעי תאורת חירום, מאות שמיכות ושקי שינה - וזאת לטובת סיוע לתושבים הנזקקים. רשתות המזון והספקים נקראו להיערך ולהצטייד כדי לתת מענה לתושבים לפני הגעת הסופה.

לקראת השלג הצפוי בירושלים, הכריזה חברת החשמל על מצב חירום. יו"ר דירקטוריון החברה, אלוף במיל' יפתח רון טל, עדכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת שר התשתיות יובל שטייניץ על היערכות חברת החשמל להתמודדות עם הפרעות ברשת החשמל.

במקביל, מנכ"ל חברת החשמל, עופר בלוך, הורה על פתיחת חדר מצב בירושלים. חברת החשמל תגברה את צוותי השטח של החברה וכן את מוקד שירות הלקוחות 103 ונמצאת בקשר ישיר עם עיריית ירושלים ומשטרת ישראל.

ביממה האחרונה חוברה תחנת משנה ניידת לעטרות לצורך חיזוק אספקת החשמל לירושלים וכן הועברו גנרטורים לישובים מבודדים אשר דרכי הגישה אליהם קשות במזג אויר חורפי.  בחברת החשמל נערכים הערב לצריכת חשמל גבוהה במיוחד בשל הירידה בטמפרטורות ביממה האחרונה.

בהכנת הכתבה השתתף עמית ולדמן.