הנשיא לשעבר פרס פונה לבית חולים‎

הנשיא התשיעי חש הערב ברע ולביתו הוזעק צוות מד"א. בתום בדיקת א.ק.ג אובחנה בליבו הפרעת קצב והוא נלקח להשגחה במח' טיפול נמרץ לב בביה"ח "שיבא". לפני 10 ימים לקה פרס בהתקף לב קל ושוחרר לאחר צנתור שעבר‎

צוות מד"א הוזעק לביתו של פרס (ארכיון) (רויטרס)

ניידת טיפול נמרץ של מד"א הוזעקה הערב (ראשון) לביתו של הנשיא התשיעי שמעון פרס לאחר שחש ברע. הפראמדיקים שהגיעו לביתו הבחינו כי הוא סובל מהפרעת קצב קלה בלבו ופינו אותו לבית החולים "שיבא" בתל השומר להמשך בדיקות והשגחה רפואית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבית החולים נמסר כי אי הסדירות הקלה בקצב לבו של פרס חלפה עם הגיעו למרכז הרפואי, וכי הוא יישאר לאשפוז במחלקה לטיפול נמרץ. "מדובר בהפרעת קצב קלה מאוד שחלפה מאליה, והייתה התלבטות אם בכלל לפנותו או לא", אמר פרופ' רפי ולדן, סגן מנהל בית החולים "שיבא". "פרס נשאר בהשגחה ליתר ביטחון. מחר בבוקר תתבצע הערכת מצב ואם כך יישאר מצבו - לא יחזיקו אותו כאן שלא לצורך".

האמבולנס יוצא מביתו של פרס, הערב

האירוע הערב התרחש כעשרה ימים לאחר שהנשיא לשעבר פרס עבר התקף לב קל. פרס בן ה-92 פונה אז לבית החולים שיבא בתל השומר לאחר שחש כאבים בחזה. הוא עבר צנתור מוצלח בלבו לאחר התקף לב קל שעבר. במהלך הצנתור אובחן עורק מוצר, שהורחב בהצלחה.

"נרגש מהברכות ומדברי העידוד"

כחמישה ימים לאחר מכן התייצב פרס עם שחרורו מבית החולים בפני המצלמות, וסיפר כי הוא חוזר לביתו ולעיסוקיו השוטפים. "עברתי חוויה של חמישה ימים מרתקים, אני כל כך שמח שאני יכול לשוב לעבודה כדי לסיים את ההבראה מפני שזו הייתה מטרת ההבראה", אמר פרס בצאתו אל העיתונאים שהמתינו לו.

"אני רוצה להודות לצוות הרופאים הנפלא ולצוות האחיות הנפלא כאן בבית החולים שטיפלו בי באופן יוצא מן הכלל. אילו זה היה קורה בתקופה או במקום אחר אני לא יודע מה היה קורה", אמר פרס והמליץ למי שיסבול מבעיה כמו שלו, להגיע לתל השומר.

פרס עם שחרורו מבית החולים

"טיפלו בי בצורה נפלאה ופינקו אותי. אני מרגיש לא רק משופץ אלא גם משופר, יכול לחזור למה שהכי רציתי, להוסיף ולשרת את המדינה הנפלאה שלנו שאני אוהב אותה", הוסיף הנשיא לשעבר.

"אני חייב גם להגיד שאני נרגש מאוד מהברכות, מדברי העידוד, מהטלפונים שבאו מכל רחבי הארץ, מאזרחיות ואזרחים. זה מאוד ריגש אותי האהבה והתמיכה הזו. אני אסיר תודה מקרב לב, והלב יותר משופר".