המפלסות ערוכות: כוננות שלג בירושלים

בצפון ובהרי המרכז כבר יורדים פתיתים ובבירה דרוכים להגעת השלג: 50 מפלסות, רכבי 4X4 לפינוי צירים ו-400 טון מלח הועמדו וייתכן שהכניסות לעיר ייסגרו. הצפי לשלג בעיר: מחר ומחרתיים. "ייתכנו שיבושים בתחבורה הציבורית"

הרשויות משלימות את ההיערכות לקראת שלג בירושלים: כבר בשעות הצהריים (ראשון) דווח על שלג קל בפסגות הרי המרכז ובשעות הערב והלילה עשוי השלג להגיע גם לעיר עצמה, אך ככל הנראה לא ייערם. עם זאת, החל ממחר בשעות אחר הצהריים המאוחרות ועד ליום שלישי השלג עשוי להיתפס ואף לגרום לחסימות צירים בבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

עיריית ירושלים הכשירה כ-50 מפלסות שלג, מפזרות מלח וכלים הנדסיים לפילוס הצירים הראשיים ואלה יחלו לעבוד כבר הלילה על פי הצורך. בעירייה מדגישים כי הם אף נערכים לגיוס עוד עשרות כלים למקרה שבו התחזית תקצין. בנוסף לכף יופעלו כעשרה רכבי 4 X 4 שמטרתם לסייע בפינוי ציר הרכבת הקלה.

בחברון כבר החל שלג קל

העירייה הצטיידה בכ-400 טונות של מלח שיחולקו במנהלים הקהילתיים, בשכונות וב-500 מוסדות חינוך ברחבי העיר. כמו כן הצטיידה העירייה באלפי מנות מזון, אתי חפירה, אמצעי חימום, גנרטורים, שקיות חימום, אמצעי תאורת חירום, מאות שמיכות ושקי שינה - וזאת לטובת סיוע לתושבים הנזקקים. רשתות המזון והספקים נקראו להיערך ולהצטייד כדי לתת מענה לתושבים לפני הגעת הסופה.

ירושלים שוב תיצבע בלבן? (היחידה האווירית חטיבת דובר המשטרה)

ראש העיר ברקת הנחה את צוותי העירייה להגביר את הסיורים לאיתור חסרי בית והעברתם ללינה זמנית בזמן בסערה. במנהלים הקהילתיים נפתחו מערכי חירום שכונתיים שמטרתם לתת מענה לתושבים בזמן הסופה.

עם בוא השלג צפויים שיבושים בפעילות התחבורה הציבורית וסגירה של צירי הכניסה לעיר. עדכונים שוטפים על מצב התנועה והצעירים יימסרו באפליקציית "עיריית ירושלים". בזמן השלג אמורים לפעול בעיר קווי תחבורה ציבורית מיוחדים.

שיירת הגנרטורים בדרך לירושלים (יוסי וייס)

גם בחברת החשמל נערכים לגל הקור ולאפשרות של שלג בירושלים. בחברה קידמו 4 גנרטורים למוקדים גבוהים באזור ירושלים שהנגישות אליהם בעייתית בתנאי מזג אוויר חורפי - וזאת כדי לתת מענה מהיר במקרה של פגיעת ברשת החשמל. הגנרטורים הועברו הבוקר למועצה אזורית גוש עציון, מועצה אזורית דרום הר חברון, מועצה מקומית קריית ארבע ותקוע.

מנכ"לית משרד החינוך הנחתה את מערכת החינוך להיערך לקראת פגעי מזג האוויר ולפתיחת חדרי מצב במחוזות ובמטה בירושלים. כמו כן, בימים הקרובים לא יתקיימו טיולים במקומות שבהם יש חשש לשלג או לשיטפונות. לרשות הציבור הועמד מוקד טלפוני שמספרו: 1-800-250-025.