שטרית על הביקורת: "בגלל שאני יפה"

אשת יחסי הציבור הגיבה לפרסום על המיליונים שקיבלה מרשת מגה והדגישה: "אם הייתי גבר או פחות יפה אף אחד לא היה מצייץ". לטענתה, היא קופחה בגלל הקשר עם יו"ר מגה לשעבר דודי וייסמן: על המשרד השני שקיבל מיליונים לא מדברים‎

לאחר הסערה שהתעוררה אמש בעקבות החשיפה במהדורה המרכזית על המיליונים שקיבלה רותי שטרית מרשת מגה הקורסת, אשת יחסי הציבור מגיבה ומדגישה כי זה אבסורד לקשור בין הכספים שקיבלה למצב הרשת. לטענתה, הסיבה לביקורת החריפה נגדה נעוצה בהיותה אישה יפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון שהעניקה הבוקר (חמישי) לתכנית "דקל-סגל" של ירון דקל ועמית סגל בגלי צה"ל התייחסה שטרית לפרסום, לפיו גרפה שכר נדיב למדי של כ-300 אלף שקלים בחודש - ובסך הכל 18 מיליון שקלים בתקופה של ארבע שנים וחצי, והסבירה כי "מגה" הייתה לקוח משמעותי במשרד יחסי הציבור שהובילה וכי עובדים רבים הועסקו כדי לספק לרשת את השירותים.

"זה משבר מאוד גדול, אבל אני מכירה את התקשורת ואני לא מתפלאת ויודעת איך זה עובד. כלי התקשורת רוצים לעשות כתבה ושוכחים שבדרך יש אנשים, וגם שוכחים את האמת", אמרה שטרית. "הם לא עשו אבחנה בין פרסום ליחסי ציבור, מעולם לא קיבלנו 300 אלף שקלים בחודש, אנחנו קיבלנו 20 אלף שקל בחודש. לכל תשלום חודשי קוראים ריטיינר, לי יש תווית של יחסי ציבור, אז אמרו יחסי ציבור. אם הייתי גבר, אף אחד לא היה מצייץ - ואם הייתי פחות יפה, אף אחד לא היה מצייץ גם".

מיליונים ליח"צ בזמן שהחברה קורסת? (חדשות 2)

"עבור הכספים האלה החזקנו צוות של 20 איש, בשביל הזכות להיקרא 'משרד הפרסום של מגה'", המשיכה שטרית להסביר. "ביצענו עבור זה חוברת חודשית של 'you', שזמן הפקתה לבד עמד על 50 שעות עבודה. מדובר ב-16 עמודים, אנשים ישבו, עיצבו, תקציבאים וגרפיקאים. העסקתי 20 איש רק עבור מגה. עשינו גם את כל הפעילות הדיגיטלית, האחסון, הניטור, עלויות סלולר".

היא האשימה כי על משרד הפרסום "מקאן" שגם קיבל מיליונים ממגה אף אחד לא מדבר. "לשם לא נכנסים, כי שם אין סיפור עסיסי של אשת שר לשעבר. מישהו מחפש אותי", טענה. "נלחמים שני צדדים ואני מזוהה עם צד אחד, ואני יודעת מי עשה את זה ומי הדליף את המסמכים. אם לפחות היו מביאים את האמת כמו שהיא, אבל זה לא קרה".  

"כל הניסיון הזה לקשור אותי לנפילה של מגה הוא עצוב, בעלי הבית משכו דיבידנדים של מאות מיליוני שקלים ואתם נופלים על אשת מקצוע", אמרה. לדבריה, בגלל הקשר בין יו"ר מגה לשעבר דודי ויסמן למשפחתה, היא קופחה: "קופחתי לאורך כל השנים בגלל הקשר הזה, נהגנו בזהירות משנית. לא רק עבדנו קשה, התאמצנו מאוד והעסקנו צוותים טובים כי רצינו להצטיין, דווקא כי אנחנו משרד פרסום קטן".

לא רק שטרית: בונוסים שמנים לבכירי החברה

שטרית, שבמשך שנים נחשבה למקורבת וליד ימינו של יו"ר מגה לשעבר דודי ויסמן, קיבלה תשלום חודשי קבוע של כ-300 אלף שקלים כששימשה אשת יחסי הציבור של "מגה". חישוב הסכומים שהוענקו לה מעלה כי שטרית קיבלה למעלה מ-3 מיליון שקלים וחצי בשנה, וב-4 שנים וחצי קיבלה כ-18 מיליון שקלים.

שטרית הכחישה אמש שהסכום שקיבלה היה עבור יחסי ציבור - וטוענת שמרבית הסכומים הועברו לספקי משנה ושירותי דפוס - בין היתר עבור הפקת חוברות למותג "you".

גורמים במשק ששוחחנו עמם על השכר שקיבלה שטרית אמרו כי מדובר ב"סכומים דמיוניים" ושהסכום המקובל לשלם על שירותי יחסי ציבור בהיקף כזה לא צריך להיות יותר מכמה עשרות אלפי שקלים בחודש.

אביגדור קפלן (עזרי עמרם, חדשות 2)

ולא רק שטרית קיבלה כספים רבים מהרשת, שמתמודדת בימים אלה עם משבר חמור. בתחילת השבוע פרסמנו כי בעלי קבוצת האם של מגה, "דור אלון", העניקו ליו"ר הרשת אביגדור קפלן בונוס של שבע משכורות על סך 560 אלף שקלים. מאחר ומדובר בחברה פרטית, ב"דור אלון" לא עדכנו את הציבור בנוגע למהלך.

שלשום פורסם בגלובס שגם מנכ"ל, מגה רביב, ברוקמאייר צפוי לקבל בונוס נדיב של 2 מיליון שקלים. ברוקמאייר מונה לתפקיד רק בחודש יוני האחרון ובמסגרת ההסכם שנחתם עמו, הובטח לו מענק גם אם מגה תקרוס. למרות שחתם על הסכם לשנתיים, את הבונוס הוא יקבל בגין חצי שנת עבודה בלבד.

המענק הובטח לברוקמאייר כיוון שהסכים לעזוב את תפקידו הקודם כמנכ"ל "נעמן" ולהחליף את מוטי קרן, מנכ"ל מגה הקודם שפוטר, למרות אי הוודאות שלוותה את התפקיד החדש.