החגיגות במגה: מיליונים על יח"צ‎

אשת יחסי הציבור רותי שטרית קיבלה מהרשת שכר עתק של 300 אלף שקל בחודש עבור פרסום וייעוץ תקשורתי. בתוך 4 וחצי שנים גרפה שטרית כ-18 מיליון שקל. גורמים במשק: "סכום דמיוני". שטרית: "הכספים יועדו לשירותי דפוס"

מיליונים ליח"צ בזמן שהחברה קורסת? (חדשות 2)

אחרי החשיפה בחדשות 2 של הבונוס השמן שקיבל יו"ר מגה אביגדור קפלן, והפרסום על הבונוס שהוענק למנכ"ל רביב ברוקמאייר, מתברר כי חגיגות השכר ברשת נמשכו למרות המצב העגום אליו נקלעה. הערב (רביעי) נחשף במהדורה המרכזית כי אשת יחסי הציבור רותי שטרית, רעייתו של השר לשעבר מאיר שטרית, קיבלה מהחברה שכר של כ-18 מיליון שקלים ב-4 שנים וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שטרית, שבמשך שנים נחשבה למקורבת וליד ימינו של יו"ר מגה לשעבר דודי ויסמן, קיבלה תשלום חודשי קבוע של כ-300 אלף שקלים כששימשה אשת יחסי הציבור של "מגה".

חישוב הסכומים שהוענקו לה מעלה כי שטרית קיבלה למעלה מ-3 מיליון שקלים וחצי בשנה, וב-4 שנים וחצי קיבלה כ-18 מיליון שקלים. שטרית מכחישה שהסכום שקיבלה היה עבור יחסי ציבור וטוענת שמרבית הסכומים הועברו לספקי משנה ושירותי דפוס - בין היתר עבור הפקת חוברות למותג "you".

גורמים במשק ששוחחנו עמם על השכר שקיבלה שטרית אמרו כי מדובר ב"סכומים דמיוניים" ושהסכום המקובל לשלם על שירותי יחסי ציבור בהיקף כזה לא צריך להיות יותר מכמה עשרות אלפי שקלים בחודש.

ביום ראשון פרסמנו כי בעלי קבוצת האם של מגה, "דור אלון", העניקו ליו"ר הרשת אביגדור קפלן בונוס של שבע משכורות על סך 560 אלף שקלים. מאחר ומדובר בחברה פרטית, בדור אלון לא עדכנו את הציבור בנוגע למהלך.

אתמול פורסם בגלובס שגם מנכ"ל מגה רביב ברוקמאייר צפוי לקבל בונוס נדיב של 2 מיליון שקל. ברוקמאייר מונה לתפקיד רק בחודש יוני האחרון ובמסגרת ההסכם שנחתם עמו, הובטח לו מענק גם אם מגה תקרוס. למרות שחתם על הסכם לשנתיים, את הבונוס הוא יקבל בגין חצי שנת עבודה בלבד.

אביגדור קפלן (עזרי עמרם, חדשות 2)

המענק הובטח לברוקמאייר כיוון שהסכים לעזוב את תפקידו הקודם כמנכ"ל "נעמן" ולהחליף את מוטי קרן, מנכ"ל מגה הקודם שפוטר, למרות אי הוודאות שלוותה את התפקיד החדש.