אוהדי סכנין: "אוהדי בית"ר ירושלים קיללו והתפרעו"

האלימות המילולית במשחק בין בני סכנין לבית"ר ירושלים גלשה לתחנת הרכבת שבה חיכו האוהדים לאחר המשחק: אוהדי סכנין טוענים כי אוהדי בית"ר "זרקו חפצים והתנהגו כמו גן חיות, זו הייתה הרגשה של ג'ונגל". האוהדים האשימו את המשטרה: "אם זה היה כפר ערבי, כבר היו עצורים". צפו בעימות

עוד משחק כדורגל טעון בין בית"ר ירושלים לבני סכנין הסתיים אתמול (שני) בעימותים בין אוהדי שתי הקבוצות. מספר צעירים אוהדי קבוצת בני סכנין טוענים כי לאחר המשחק, בעת שהמתינו בתחנת הרכבת כדי לחזור לביתם, החלו עשרות אוהדי בית"ר להתפרע, לשיר לעברם שירי שנאה ולקלל אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היינו 10 סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב שיצאנו לראות את המשחק", סיפר מאג'ד ראס, שהמתין בתחנת הרכבת בפתח תקווה עם חבריו שעשו את דרכם בחזרה לת"א. "ישבנו בפנים ליד המדרגות וחיכינו לרכבת, כשלאט לאט התחילו להגיע יותר ויותר אוהדי בית"ר ואיך שראו אותנו התחילו לשיר נגדנו שירים ולקלל. הם שרו 'מוחמד מת', שרו נגד אחמד טיבי, קיללו את הערבים, קיללו אותנו אישית והתחילו כמו בהמות לזרוק עלינו ברזלים, כסאות, ופחי זבל שהיו במקום".

מאג'ד מספר כי זמן קצר לאחר שהתחילו אוהדי בית"ר להתפרע, הגיעו מאבטחי התחנה שהפרידו בין הקבוצות וקראו למשטרה, אך לא מנעו את המשך ההתפרעויות. "אנחנו עמדנו שם ופשוט נהנינו ממופע של גן חיות מתוצרת 'לה פמיליה', שהגיעו לשם בריצה שלאחר ששמעו שיש ערבים בתחנת רכבת", הוסיף מאג'ד. "אחר כך המשטרה הגיעה ופשוט ולא עשתה להם כלום. הם רק עמדו מולנו ולא עצרו אף אחד מהם כשהם ממשיכים לירוק ולדפוק על החלונות. זו הייתה הרגשה של ג'ונגל".

"אם זה היה כפר ערבי כולם כבר היו עצורים"

לבסוף כשהגיעה הרכבת, העלו השוטרים את אוהדי בני סכנין על קרון נפרד על מנת להרגיע את הרוחות. "שבעה שוטרים ליוו אותנו לקרון שייעדו רק לנו, אך אוהדי בית"ר לא הפסיקו לשיר ולקלל אותנו גם כשעלינו לרכבת. הם דפקו בחלונות כשעברנו לידם, ואנחנו פשוט המשכנו ליהנות מהמופע ולחייך. השוטרים ליוו אותנו עד תחנת הרכבת בתל אביב, אבל אוהדי בית"ר גם ירדו באותה תחנה והמשיכו עם מסע הקללות והאיומים שלהם עד שיצאנו מהתחנה בכלל".

"זה פשוט ביזיון שמנסים למנוע מאנשים לחזור הביתה ברכבת לאחר משחק כדורגל ופשוט ביזיון שהמשטרה לא עשתה עם זה כלום", הוא הוסיף. "המקום שם מצולם כולו במעגל סגור ואפשר לתפוס את האשמים. אם זה היה קורה בכפר ערבי כולם כבר היו עצורים".

עוד סיפר מאג'ד כי למרות שהקפידו שלא להגיב לאוהדי בית"ר, התייחסו אליהם השוטרים כאילו גם הם צד בהתפרעות. "שוטר אחד ניגש אלינו ואמר 'תאסוף את החברה שלך ותעופו מפה'. אחד השוטרים אפילו ניסה לעצור את אחד מהחבר'ה שהיה איתנו, כאילו שאנחנו באנו ועשינו להם משהו, אבל אנחנו רק נשארנו ביחד ושמרנו אחד על השני ופשוט מאוד צחקנו כל הזמן על החיות האלו. חייכנו להם בפנים מרחוק והעלנו תמונת סלפי עם ההמון שהיה מאחורינו והמשכנו לצחוק". במשחק עצמו, אגב, ניצחה בית"ר ירושלים בתוצאה 0-1.