נתניהו בבית הנרצחת בעתניאל: "הקהילה הבינ"ל צבועה, ההסתה הפלסטינית גורמת לטרור"

ראש הממשלה ושר הביטחון הגיעו לניחום אבלים בבית משפחת מאיר בעתניאל, שם נרצחה אם המשפחה דפנה בדקירות מחבל פלסטיני בן 15. "המשפחה הנפלאה שכאן איבדה אם ורעייה מיוחדת שבקע ממנה אור", אמר נתניהו. "האחראי לרצח הזה הוא צעיר שסביבתו חינכה אותו לשנוא ולקדש מוות", אמר השר יעלון

לאחר שמחבל פלסטיני רצח בדם קר את דפנה מאיר ז"ל לנגד עיני בתה, הגיעו ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון לניחום אבלים בעתניאל - והפנו אצבע מאשימה לעבר הרשות הפלסטינית שלטענתם, לא פועלת על מנת להילחם בהסתה - שמובילה לפיגועי טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"פגשתי משפחה נפלאה עם תעצומות נפש כבירות", אמר ראש הממשלה נתניהו בצאתו מבית משפחת מאיר. "משפחה של ציונים, פטריוטים, אנושיים, שאיבדו אם ורעיה נפלאה. כל מי שראה את תמונתה של דפנה מיד התרשם מהאור שבקע ממנה, מי ששמע עליה ועל תרומתה הבין שמדובר באדם מיוחד, בנשמה שנקטפה מאיתנו".

"מי שרוצה לראות את האמת על שורשי הסכסוך בינינו לבין הפלסטינים שיבוא לכאן", הוסיף "שיבוא לעתניאל ויראה משפחה שרק רוצה דו קיום ושלום לעומת צעירים מוסתים שבאים לרצוח. כמה אנושיות יש מצד אחד לעומת שנאה ללא גבולות מצד שני שכתובתה הסתה מהרשות הפלסטינית. הגיע הזמן שהקהילה הבינלאומית תפסיק עם הצביעות ותכיר בכך ששורש הסכסוך הוא הסירוב להכיר בזכותם של היהודים לקיים מדינה בגבולות כלשהם".

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, שהגיע יחד עם ראש הממשלה לניחום אבלים בבית המשפחה אמר כי המחבל שרצח את דפנה מאיר ז"ל הוא "צעיר בן 15 שגדל בסביבה שחינכה אותו לשנוא ולקדש מוות. זו תוצאה של חינוך ממוסד שמתחיל בינקות, עובר דרך גני הילדים ובתי הספר וזו התוצאה. יש גל טרור, זה ברור - ואנחנו נדע לנצח אותו".