מפגן סולידריות: חוזרים ל"סימטא"

עשרות בני אדם הגיעו לפאב התל אביבי בו בוצע הפיגוע ביום שישי לפני כשבועיים. לצד המוזיקה ובקבוקי האלכוהול, נתלו גם דגלי ישראל ושלטים שביקשו להעביר מסר: "יש בנו אהבה והיא תנצח". האירוע הועבר בשידור ישיר בעמוד הפייסבוק של חדשות 2

פאב "הסימטא" חוגג את החיים: שבועיים אחרי הפיגוע הרצחני בו נרצחו שמעון רוימי ואלון בקל ז"ל, בעלי הפאב התל אביבי ערכו היום (שישי) אירוע מיוחד שמטרתו להבהיר: יש בנו אהבה, והיא תנצח. האירוע הועבר בשידור ישיר בעמוד הפייסבוק של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום שישי לפני שבועיים הגיע המחבל נשאת מלחם לפאב "הסימטא" שברחוב דיזנגוף ופתח באש לעבר המבלים. מהירי נהרגו שמעון רומי שחגג לחברו יום הולדת, ואלון בקל, שהיה אחד ממנהלי המקום. בני משפחת הנרצחים, תיארו את שמעון ואלון כאנשים בעלי שמחת חיים וחייכנים, וכך רצו בעלי "הסימטא" שיזכרו אותם.

את האירוע ארגנו שני מפיקי אירועים שטוענים כי מדובר בתגובה לכך שמאז הפיגוע נותר הבר, כמו גם מקומות בילוי רבים לאורך רחוב דיזנגוף, ריק יחסית ממבקרים. "לא ניתן לטרור לנצח אותנו", הבהיר דור אבידן, אחד משני המארגנים, בשיחה עם חדשות 2 Online. "הרגשתי שהעסקים במצוקה, שמקומות הבילוי ריקים ושצריך לעשות משהו".

עמוד האירוע בפייסבוק זכה למאות שיתופים ואלפי בני אדם אישרו את השתתפותם. לדברי אבידן, בימים האחרונים קיבל מאות שיחות טלפון מאנשים שמבקשים לעזור ולתמוך. "הכול נעשה בהתנדבות, כל העם נרתם, אף פעם לא ראיתי כל כך הרבה חום ותמיכה", הוא אמר.

ממשיכים לזכור את בקל ורוימי ז"ל (פלאש 90 - בן קלמר)

כשהמוזיקה ברקע וכשעובדי הפאב לובשים חולצות הנושאות את שמם של רוימי ובקל, הנציחו בפאב את החיים. אלכוהול, חיוכים ודגלי ישראל על השולחנות העניקו לאירוע אווירה מיוחדת ויוצאת דופן. אווירה ישראלית המחברת עצב, לשמחה.

בזמן שבתל אביב זוכרים את הנרצחים, בית משפט השלום בחיפה שחרר למעצר בית שני חשודים בסיוע למחבל נשאת מלחם. בסך הכול נחקרו ושוחררו למעצר בית שלושה חשודים בסיוע למחבל, אחד מהם הוא המוכר בקיוסק שמכר למלחם סיגריות ולא דיווח למשטרה.