אביה של תאיר ראדה ז"ל הלך לעולמו

אלפים ליוו את שמואל ראדה בדרכו האחרונה לאחר שנפטר בתום מאבק במחלת הסרטן. רעייתו אילנה ספדה לו מעל קברו: "הוא היה מלך והוא מצטרף אל המלכה שלו". אתמול הספיק ראדה להגשים את משאלתו האחרונה ולחנוך בית כנסת לזכר בתו תאיר

רק אתמול עוד הספיק להגשים את חלומו ולחנוך בית בכנסת על שם בתו בקצרין, והבוקר (שישי) הלך לעולמו שמואל ראדה, אביה של תאיר ז"ל, שסבל ממחלה קשה. כאלף בני אדם ליוו אותו למנוחות בבית העלמין בקצרין. "תגידו לו שהוא מלך ושעכשיו הוא הלך למלכה שלו", אמרה מעל קברו רעייתו אילנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

"ביקשת שאתפלל עליך, שרק תזכה לראות את בית הכנסת שהוקם לזכר תאיר", ספד לו גיסו שרון. "כל הזמן הודית לאנשי הצוות בבית החולים ורצית לעשות הכול לבד. כל עם ישראל בוכה איתנו היום. כל הזמן הודית לאנשי הצוות בבית החולים.  אמרת לי שמה שאכל אותך, זה שאתה, שעזרת לכל אדם, לא יכולת לעזור לתאיר ברגעים הקשים ביותר שלה".

ראדה הספיק אתמול לחזות בבית הכנסת שהוקם לזכר בתו תאיר. אתמול בבוקר המתין לואמבולנס משאלות של מגן דוד אדום שאסף אותו מבית החולים פוריה שבו היה מאושפז. אף שהמרחק קצר יחסית, הנסיעה לא הייתה קלה. שמואל מחובר כל הזמן לחמצן ופרמדיק נותר צמוד אליו.

"זה מעמד לא קל", אמר אתמול בבית הכנסת. "כל עוד אני חולה, עשיתי את כל המאמצים להגיע למעמד הזה ואני שמח. בסך הכל בית מקדש קטן לטובת עם ישראל". הכסף לציוד שבו נתרם לאחרונה על ידי אלפי אזרחים ששמעו על בקשתו של שמואל לזכות לראות את סיום הבנייה.

הטקס הוקדם ונערך למרות שארון הקודש טרם הותקן וזאת בשל מצבו הבריאותי של האב. "פנינו לציבור כי רצינו ששמואל יזכה להגיע ליום הזה", אמרה אתמול אילנה ראדה, אמה של תאיר. מאות בני אדם השתתפו בטקס המרגש, בהם גם הזמר פאר טסי שתרם הופעה למימון בניית בית הכנסת.

שמואל ואילנה ראדה בתחילת המשפט נגד זדורו (חדשות 2)

מיזם ההנצחה נולד לפני מספר שנים, אך התעכב מסיבות ביורוקרטיות שונות - עד שלבסוף נקבע מקומו הקבוע ברובע 11, בדרום העיר קצרין. ליוזמה של משפחת ראדה וקהילת "שבת אחים" הצטרפה המועצה המקומית קצרין ובסיוע משרדי הפנים והדתות החלה מלאכת בניית בית כנסת, מרחק קצר מהבית שבו נולדה וגדלה תאיר.