מיום שני: שביתה בכל קווי אגד‎

עובדי החברה ישביתו את פעילות האוטובוסים בכל רחבי הארץ בעקבות פיצוץ המו"מ בין ההנהלה והוועד. העובדים מוחים על סירוב ההנהלה לעדכן את שכר הנהגים: "אי אפשר לזלזל בנו יותר, מקווים שההנהלה תתעשת". אגד בתגובה: "כל שהשביתה תשיג בעת הזאת תהיה פגיעה קשה בציבור הנוסעים ולקוחות אגד"

שביתה דרמטית בתחבורה הציבורית ברחבי הארץ: ההסתדרות ונהגי אגד הודיעו היום (חמישי) כי המגעים בין ההנהלה לעובדים פוצצו, וכבר ביום שני הקרוב יחלו העובדים בשביתה ללא הגבלת הזמן - במחאה על שכרם הנמוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי הודעת ההסתדרות, העובדים מוחים על כך שנהגי אגד צפויים להפוך לבעלי השכר השעתי הנמוך ביותר בקרב נהגי התחבורה הציבורית בישראל - וגם על צעדים חד-צדדיים שנקטה לדבריהם ההנהלה. על פי הודעת העובדים, הנהגים מרוויחים כיום 32-33 שקלים בשעה, ושכרם למעשה נשחק.

למרות זאת, לטענת ההסתדרות, ההנהלה סירבה לעדכן את שכר הנהגים ונוקטת בצעדים חד-צדדיים "שפוגעים בזכויותיהם החוקיות של העובדים". בתגובה לכך הם הודיעו על השבתת קווי האוטובוס בכל הארץ.

"נפעל בכל האמצעים" (נתי שוחט, פלאש 90)

"די לאטימות, רוצים לסגור את החודש" 

עוד אמרו בהסתדרות כי "ההחלטה לצאת לשביתה התקבלה לאחר שכל ניסיונות ההסתדרות ונציגות העובדים לגשר על הפערים מול ההנהלה הושבו ריקם". הנהגים החליטו לא להשבית את התחבורה ביום ראשון, שנחשב לעמוס ביותר, "במאמצים למנוע פגיעה מיותרת ומתוך תחושת אחריות כלפי ציבור הנוסעים, ובפרט החיילים".

יו"ר ועד עובדי אגד, יעקב ואחניש, הסביר את מטרת השביתה: "אנו יוצאים למאבק כי אי אפשר יותר לזלזל בעובדים ואי אפשר לעשות מהלכים חד-צדדיים על גבנו. די לאטימות. אנו מצפים שהנהגים בחברה הכי ותיקה בתחבורה הציבורית בארץ, יוכלו לסגור את החודש ולהתפרנס בכבוד, לפחות כמו העובדים ביתר מפעילי התחבורה הציבורית.  אנו מקווים כי ההנהלה תתעשת ותפעל לפתרון המשבר באופן מיידי לפני העמקת הפגיעה בציבור הנהגים ובציבור הנוסעים".

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אמר בתגובה: "ההסתדרות תפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותה על מנת לשמור על שכרם, כבודם ומעמדם של עובדי אגד". אדרי הוסיף כי "לא יעלה על הדעת שחברה אשר קיימת מקום המדינה תשלם את ערך השעה הכי נמוך בתחבורה הציבורית ובנוסף תפגע באופן חד צדדי בשכרם של העובדים".

מאגד נמסר בתגובה: "איום ההשבתה עליו הכריזו העובדים וההסתדרות נובע מהסכמות שנעשו באחרונה בין הממשלה לחברות התחבורה הציבורית הפרטיות, הסכם שלא כולל את נהגי אגד, ושיביא להעלאת השכר לנהגים במימון האוצר. על בסיס ההתחייבויות שניתנו לעובדים ולהסתדרות, אנו קוראים לעובדים להימנע משביתה בלתי נחוצה, שכל שתשיג בעת הזאת תהיה פגיעה קשה בציבור הנוסעים ולקוחות אגד".