אותרו שני המטיילים שנעדרו בדרום

אב ובתו שיצאו הבוקר מביתם במעלה אדומים לטיול יום באזור מדבר יהודה, אותרו בריאים ושלמים לאחר שעות של חיפושים. בעקבות דיווח המשפחה, צוותי חילוץ מאזור הדרום איתרו את השניים בנחל משמר וחילץ אותם כשהם במצב טוב

אילוסטרציה (רויטרס)

לאחר שעות של חיפושים אותרו האב ובתו שנעדרו משעות הצהריים באזור מדבר יהודה. צוותי חילוץ מאזור הדרום שסרקו את האזור איתרו את השניים בשעות הלילה (חמישי) בנחל משמר כשהם במצב טוב. כוח חילוץ של יחידת עין גדי הצליח למצוא את צמד המטיילים לאחר שאיתרו את כלי הרכב בו נסעו, סמוך לנחל משמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

המטיילים, גבר בן 50 ובתו בת ה-19 ממעלה אדומים, יצאו למדבר יהודה לטיול סנפלינג, שאמור היה להיות טיול יום. לאחר שהם איחרו לשוב, המשפחה דיווחה על היעדרות. ניתאי רייש מיחידת החילוץ מגילות מחוז ש"י הסביר כי "קר מאד באזור הזה, כל הגבים התמלאו במים בעקבות הגשמים האחרונים, ולא ידוע מה המצב הגופני שלהם".

צוותים גדולים יצאו לסרוק את השטח כדי לאתר את מכוניתם וכך לדעת לאיזה נחל הם הלכו. "יש צוות שמתמחה באיתור נעדרים", הוסיף רייש. "הוא מנסה לפענח את כל מה שהם כתבו בפייסבוק ובמקומות נוספים ברשת כדי להבין מה היו התכניות שלהם. בנוסף הם ביצעו איכון סלולרי". כלי הרכב אותר לבסוף סמוך לנחל משמר, דבר שהקטין את שטח החיפוש, וסייע רבות באיתור המטיילים גם בשעות הלילה המאוחרות.