"הרגשתי שהשפיות בורחת ממני"

רוני ריבר, שנאנסה על ידי יניב נחמן, מספרת ל"עובדה" על רגעי האימה – ועל הרגע שבו הבינה שהשופטים גזרו על האיש שפגע בה באכזריות רק שישה חודשי עבודות שירות, בלי דקה אחת בכלא. הריאיון המלא ישודר מחר "בעובדה"

האישה שנאנסה על ידי "העבריין שלא ייכלא" מדברת לראשונה: בחודש שעבר החליט בית המשפט לשלוח את יניב נחמן, שהודה באונס, לשישה חודשי עבודות שירות בלבד. במהלך הפרשה, 11 נשים התלוננו נגד נחמן על שימוש בסם אונס והוא לבסוף הודה באונס ומעשה מגונה באישה אחת, רוני ריבר שמה, ונגזרו עליו שישה חודשי עבודות שירות בלבד. בעקבות העונש המקל, ריבר החליטה להיחשף ולספר על מאורעות אותו לילה. הכתבה המלאה תשודר מחר (חמישי) בתכנית "עובדה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ריבר החליטה לא רק לספר על המקרה, אלא גם לדבר בשמה המלא ובפנים גלויות בלי טשטוש על אותו לילה בו הגיע אליה נחמן והשאיר אותה מרוסקת: לדבריה, הוא כפה את עצמו עליה - ולאחר מכן, במקלחת, היא חשבה שהכל נגמר.

"אני רצה לחדר אמבטיה וטורקת את הדלת - פשוט מצאתי את עצמי מתנדנדת על המעקה של האמבטיה בדמעות ונזלת על כל הפרצוף", סיפרה בריאיון לרוני קובן. "אני פשוט מתנדנדת ככה, ממש לא יודעת מה לעשות עם עצמי, מרגישה שהשפיות שלי בורחת ממני והבנתי פתאום איך אישה יכולה להפוך למשוגעת".

חזר לטינדר. יניב נחמן (טינדר)

בסוף חודש דצמבר החליט בית המשפט המחוזי בתל אביב לגזור עונש מקל על נחמן - שישה חודשי מאסר בלבד, שיומרו בעבודות שירות. ההחלטה, שהתקבלה למרות ששרידי סם אונס נמצאו בשערה של אחת הנשים, עוררה זעם ומחאה אישית כנגד השופטים.

בית המשפט השתכנע אז שהפרסומים הנרחבים והמקיפים אודות פרטי החקירה, תוך חשיפת זהותו של נחמן ותמונתו, פגעו פגיעה הרסנית ושלא לצורך בשמו הטוב, לאורך זמן וברמה שספק אם ניתן יהיה לתקן אותה בעתיד. מאז, התברר, יניב נחמן כבר חזר לאפליקציית ההיכרויות "טינדר" וחלק מהמתלוננות הביעו חשש שהוא יפגע שוב בנשים.