עובדת ברמי לוי: "הוטרדתי מינית והושתקתי"

יממה לאחר שבכיר לשעבר ברשת רמי לוי פרסם פוסט המעיד על התנהלות בעייתית בחברה ועורר סערה, עובדים נוספים מספרים על אי סדרים והטרדות מיניות. "סמנכ"ל ברשת הטריד וניסה לגרום לפיטוריי", סיפרה אחת העובדות. מנהל סניף לשעבר ברמי לוי תקשורת: "היחס זוועתי"

תיבת הפנדורה שפתח אתמול אלקנה אלון, מנהל בכיר לשעבר ברשת רמי לוי, הביאה עובדים נוספים להעיד על ההתנהלות הבעייתית שבה פועלת לכאורה הרשת. בעקבות הפוסט שפרסם אותו בכיר לשעבר, שורה של עובדים מעלים היום (רביעי) טענות נגד לוי, הנוגעות לאי סדרים ולהטרדות מיניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נורית אמיתי רחמים, יו"ר ועד עובדי "ביכורי השקמה" שפוטרה מעבודתה ונמצאת כעת בהשעייה, סיפרה בריאיון ל"תכנית חיסכון" שהיא עצמה הוטרדה מינית במסגרת העבודה שלה ברשת. "לפני כחמש שנים סמנכ"ל בחברת בת של רמי לוי, 'ביכורי השקמה', הטריד אותי והציע לי הצעות כאלה ואחרות. סירבתי כמובן ולאחר מכן הוא התנכל לי. הוא ניסה בדרך כזאת או אחרת לגרום לפיטורים שלי".

"אחרי כמה חודשים פיטרו אותו לאלתר", ציינה רחמים. "זו הייתה הוראה חד משמעית לא להוציא את זה החוצה. הבטיחו לי שהוא לא יטריד אותי יותר ושאסור לו להגיע למשרדים ויש לו צו הרחקה והזהירו אותו". לדבריה, היא השתיקה את המקרה ולפני כחודש הגישה תלונה במשטרה: "אני לא מוכנה לשתוק על זה".

"יחס זוועתי" (פלאש 90 - נתי שוחט)

מנהל סניף לשעבר: "שוק עבדים"

בהמשך השיחה, סיפרה רחמים על ניסיון להרחיק ממקום העבודה עובדות שנכנסו להיריון. "יש אצלנו מישהו בחודש השישי, זה קיים גם אצלנו", אמרה. "אני אומרת רק את האמת שלי. אין לי שום עניין לנקום בו, רק שהצדק ייצא לאור. כשאתמול קראתי את הפוסט של אלקנה הרגשתי שאני כתבתי אותו. זה בדיוק מה שקורה אצלנו בחברה".

י', מנהל סניף לשעבר ב"רמי לוי תקשורת", דיבר על שוק עבדים של ממש: "לגבי ההתנהלות של עובד-מעביד, היחס של רמי לוי בהנהלה הוא זוועתי מאוד".

"הוא בלתי נסבל לגבי כל העובדים, לאו דווקא ברמי לוי תקשורת", הוסיף י'. "שמתי לב לזה מהצד בשיווק השקמה גם. ההתנהלות של רמי לוי לעובדים היא שוק עבדים בהחלט".

רמי לוי (פלאש 90)

רמי לוי בתגובה: "כל הטענות הן חלק מניסיון סחיטה"

בתגובה לדברי עובדת החברה שהוטרדה מינית נמסר מרמי לוי: "חברת ביכורי השקמה תחת ניהולי במשך שלושה חודשים בלבד, אם לפני חמש שנים היתה הטרדה בחברה אין לי כל קשר לנושא, הכל אמירות סרק ומי שהוטרדה מינית - עליה לפנות למשטרה. בעניין פיטורי נשים בהריון - אנחנו פועלים לפי החוק ויתרה מכך - ישנה הוראה חד משמעית בחברה לקלוט נשים בהריון לעבודה".

לוי השיב גם ליתר הטענות נגדו והצהיר כי מדובר בחלק מניסיון סחיטה. "אין בדברים האלה אמת", אמר לוי בריאיון בתכנית "שש" עם עודד בן עמי. "עשיתי טעות שלא הלכתי אז למשטרה".

אתמול דרש אלון מלוי להעביר לו 450 אלף שקלים תוך שעה, ולא - יפרסם את ההאשמות החמורות בעמוד הפייסבוק שלו. "שום דבר שם לא נכון", הסביר לוי, "כל הדברים האלה זה חלק מהניסיון לסחוט אותי, הוא מאיים עליי".