ההקלטות שחשפו את הטרדות החיילים

כבר תקופה ארוכה שחיילים חרדים נתקלים בהתעללות והטרדות מצד חלקים אחרים בציבור החרדי. קצין חרדי החליט לשכור חוקר פרטי שיגלה את זהות המטרידים - והבוקר המשטרה עצרה 3 חשודים

קמפיין ההסתה נגד החיילים החרדים מתנהל כבר שנתיים ברחוב החרדי, אבל רק הבוקר (שלישי) המשטרה עצרה את מי שלכאורה עומדים מאחוריו. הקמפיין הזה חרג מזמן מקריקטורות מכוערות ועבר גם לפרסום פרטים אישיים של חיילים, שזכו להתקפות ואיומים. אחד מהם הם יהודה גליקמן, קצין חרדי שהחליט לצאת למלחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גליקמן ורעייתו שכרו חוקר פרטי, שהתחזה לנדיב חסיד סאטמר מארצות הברית שמעוניין גם הוא לתרום לקמפיין. בהקלטה טוען אחד החשודים כי "אם יש 300 אלף גומרים אותם", והמשיך לקשור עצמו לפרסום החוברות ובהן פרטיהם האישיים של החיילים. שלושת העצורים הם פעילים מוכרים בפלג הליטאי-ירושלמי המוביל את ההתנגדות לגיוס החרדים, החשודים בפגיעה בפרטיות ובהעלבת עובד ציבור.

לפני שלושה חודשים פורסם על תביעה האזרחית שהגישו בני הזוג, שבמקביל העברו את החומרים למשטרה. "אנחנו עשינו כל מה שיכולנו, הגשנו תלונה, אבל בסופו של דבר החלטנו שאם אנחנו רוצים קצת לקדם את העניינים אנחנו חייבים למצוא את האנשים עצמנו וזה מה שעשינו" הסבירה עדי גליקמן.

"אני חושב שההתפתחות האחרונה היא התפתחות חיובית אנחנו מברכים על כך ואנחנו מאמינים ומקוווים שביחד עם התביעה זה יעצור את מסע ההסתות ומסע ההכפשות שמתנהל כנגד הקצין החרדי וחיילים חרדים נוספים", אמר עורך הדין שלומי ויינברג המייצג את בני הזוג.

"הטענות בין הצדדים מוכרות ונידוות במישור האזרחי, יש פה טענות של חופש הביטוי שנמצאות בתוך הליך משפטיו פתאום להביא אותן לבית משפט ולעצור את זה בצורה כזו מעיד על רצון של המשטרה ליצור הרתעה ופחד, ולא על שיקול ענייני", אמר מנגד עורך הדין גיל דחוח. לדבריו, החשודים "כמובן כופרים בכל החשדות שמיוחסים להם"