התריע לפני השריפה במשרדי "בצלם": "אמרתי שמסוכן וזלזלו בי"

החשמלאי צמח בן אהרון הוזעק לטפל כבר לפני שנתיים בתקלות במשרדי ארגון השמאל בירושלים בו פרצה שלשום השריפה שגרמה נזק כבד למקום - אלא שלטענתו, העובדים התעלמו מאזהרותיו: "הסברתי שצריך להחליף גופי תאורה ושזה מסוכן, הם זלזלו בי". "בצלם" בתגובה: "בחרנו בספק אחר ולא בו. השריפה בכלל נגרמה מקצר שהיה מעל התקרה"

השריפה במשרדי "בצלם", שלשום (כבאות והצלה ירושלים)

"התרעתי שחייבים להחליף את גופי התאורה ושזה מסוכן, זלזלו בי": לאחר השריפה שפרצה במשרדי ארגון "בצלם" בירושלים שגרמה נזק כבד למקום - התברר כי היא נגרמה עקב קצר חשמלי. היום מספר החשמלאי שהוזעק לטפל במערכת החשמל במקום כי הזהיר מראש על הצפוי - וזכה להתעלמות וליחס מזלזל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"לפני שנתיים הגעתי לשם בפעם הראשונה", סיפר החשמלאי צמח בן אהרון, בשיחה עם חדשות 2 Online. "הם קראו לי לאחר שחיברו שם מספר תנורי חימום לאותו קו חשמל - ואני הסברתי להם שאי אפשר להפעיל את מערכת החשמל כמו שהיא".

הנזק הרב שנגרם למקום (כבאות והצלה ירושלים)


"הם ענו לי בהתנשאות ובזלזול, לעגו לחוות הדעת המקצועית שלי ואמרו לי 'אתה תסדר את זה, זה לא מעניין אותנו'", הוסיף בן אהרון ואמר כי אחרי היחס המזלזל לו זכה, הוא לא מתכוון לחזור ולטפל בתקלות במקום.

"לא הופתעתי כששמעתי על השריפה במקום, הזהרתי מראש"

באוגוסט האחרון הוא נקרא שוב למשרדי "בצלם" - הפעם לאחר תקלה שאותרה בגופי התאורה במקום. "החלטתי שאני לא הולך ושלחתי לשם שני עובדים שלי. כשהם חזרו הם אמרו שזו בעיה רצינית שאני צריך לטפל בה בעצמי, אז נאלצתי להגיע לשם לאחר כמה ימים", סיפר.

"אחרי שהגעתי, בדקתי את התקלות שהם דיברו עליהם - והגשתי הצעת מחיר לתיקון הליקויים. ממה שבדקתי, גופי התאורה היו שרופים. התרעתי שצריך להחליף אותם ושהמצב מסוכן".

אלא שלדבריו - גם הפעם התייחסו לחוות הדעת המקצועית שלו בזלזול ובהתנשאות. "אחרי שהגשתי הצעת מחיר הם לא חזרו אליי עד היום והם לא התייחסו אליי כשאמרתי שהמצב מסוכן. הם הרגישו שמנסים לעבוד עליהם ולרמות אותם".

כוחות בזירת האירוע, שלשום (כבאות והצלה ירושלים)

שלשום פרצה במקום שריפה שהסבה נזק כבד למשרדי הארגון - ובן אהרון לא הופתע: "שמעתי את הדיווחים שאולי מדובר בהצתה מכוונת והתפללתי שזה לא המקרה. ידעתי שככל הנראה התקלה במערכת החשמל גרמה לשריפה ואף יצרתי קשר עם כיבוי אש והצעתי את עזרתי. אני הזהרתי ולא הקשיבו לי - ולצערי זו התוצאה".

מארגון "בצלם" נמסר בתגובה לטענות: "מדובר בחשמלאי שהגיש הצעת מחיר וכמו כל ארגון מסודר, בצלם מקבל מספר הצעות מחיר לכל עבודה ובוחר את ההצעה המיטבית. במקרה הזה נבחר ספק אחר. כל אחד יכול לכתוב מה שהוא רוצה בפייסבוק. זו מדינה חופשית. לטענת המשטרה השריפה נגרמה מקצר חשמלי מעל התקרה, שהיא חלק מהתשתית של הבניין. לכן התיקונים בהם מדובר לא קשורים בכלל".