"מוות לערבים" במשחק מול טייבה?

האם התקרית האלימה בין שחקני קבוצות הנוער של בני טייבה וכפר יונה הייתה על רקע גזעני? בקבוצה מטייבה טוענים כי לאורך כל המשחק נשמעו קריאות "מוות לערבים" מכיוון הקהל, ואילו בעירוני כפר יונה מכחישים: "אין בכלל קהל שם, בחיים לא צעקנו מילות גנאי נגד ערבים"

מגרש הכדורגל לאחר התקרית, אתמול (קבוצת בני טייבה)

משחק הכדורגל שהתקיים אתמול (שבת) בין קבוצות הנוער של מכבי עירוני כפר יונה ובני טייבה הסתיים בבית החולים: שני שחקנים מקבוצת הנוער של טייבה נזקקו לטיפול רפואי לאחר שלטענתם הותקפו על ידי שחקנים וקהל מהקבוצה היריבה על רקע גזעני. במכבי עירוני כפר יונה דוחים על הסף את הטענה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגענו אתמול למשחק בכפר יונה והוא התנהל כרגיל", שיחזר יוסף נאסרווה, מנהל קבוצת הנוער של בני טייבה. "כבר מתחילת המשחק שמענו מהקהל של כפר יונה קריאות 'מוות לערבים'". למרות זאת, המשחק התנהל כשורה עד לדקה ה-70, אלא שאז פרץ ויכוח בין שחקנים משתי הקבוצות.

אז, לטענת שחקני טייבה, פרצו אוהדי כפר יונה לכר הדשא, והוויכוח הפך לאלים. "באו מהקהל, קפצו מהגדר ונכנסו פנימה", טען נאסרווה. "שחקן מכפר יונה הכה באמצעות אבן את אחד השחקנים שלנו".

המשחק הופסק ושניים משחקני הקבוצה פונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. "הופתענו ממאוד ממה שקרה", אמרו בטייבה. זמן קצר לאחר המקרה, פנתה הקבוצה לראש העיר שועאע מנסור מסארוה ולח"כ אחמד טיבי המתגורר בעיר, והגישו תלונה במשטרה ובהתאחדות לכדורגל.

"אני מגנה את מה שקרה", אמר נאסרווה. "אנחנו מקווים שבמשטרה ובהתאחדות לכדורגל יטפלו בנושא. אולי הסיפור עם המחבל השפיע על הרוחות במגרש. בסופו של דבר כולנו צריכים לחיות כאן יחד".

כפר יונה: "סתם ניסיון לחפש כותרות"

אלא שבכפר יונה, כאמור, מכחישים שמדובר היה באירוע על רקע גזעני. "הם טוענים שהיו צעקות 'מוות לערבים', אבל זה לא נכון", אמר לחדשות 2 Online יו"ר קבוצת מכבי עירוני כפר יונה, סקו חכמון. "לא נכחתי במשחק, אבל אנחנו ביחסים מאוד מאוד טובים עם טייבה. בחיים לא היה לנו בלגאן עם בני טייבה".

"אין בכלל קהל שם", הוסיף חכמון כשהתבקש להתייחס לטענות על קריאות גזעניות שנשמעו מצד קהל האוהדים של כפר יונה. "זה סתם ניסיון שלהם לחפש כותרות. הרי למשחקים של הבוגרים יש 15-20 אנשים בקהל, אז מי יבוא לנוער? אולי היו שם ארבעה-חמישה אנשים. בחיים לא צעקנו מילות גנאי נגד ערבים".

קרוב משפחתו של יו"ר הקבוצה מכפר יונה הוא השחקן שלטענת בני טייבה הכה באבן את אחד משחקניהם. "הוא טוען שהוא לא הכה באבן, אלא שזו אבן שנזרקה מעבר לגדר", אמר חכמון. "לא הייתי שם, אז אני לא יכול להגיד אם כן או לא. הוא נחקר במשטרה אתמול ומיד חזר הביתה".

לדבריו, הוא עוד לא בקיא בפרטי האירוע והוא מתכוון לברר את הנסיבות - כמו גם מדוע לא הייתה אבטחה או משטרה במקום, אבל למיטב הבנתו התקרית האלימה החלה כששחקני בני טייבה התנפלו על אחד משחקני כפר יונה.