אש במשרדי "בצלם" בירושלים; חשד להצתה

סמוך ל-22:00 פרצה שריפה בבניין ברח' מקור חיים בבירה שבו שוכן מטה ארגון השמאל. אדם אחד חולץ מקומה 4. נבדק חשד להצתה. 6 צוותים השתלטו על האש, נזק כבד למשרדי העמותה. "בצלם": אין לכודים במשרדי הארגון

שריפה פרצה במשרדי "בצלם" בירושלים, נזק כבד נגרם למקום: סמוך לשעה 22:00 הערב (ראשון) פרצה שריפה בבניין משרדים בשכונת תלפיות בבירה, בו שוכנים משרדי ארגון השמאל. כתוצאה מהשריפה נגרם נזק כבד למשרדי הארגון, שהיו ריקים באותה השעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

נסיבות הדליקה טרם ידועות בשלב זה - אולם, מתחזקת ההערכה כי מדובר בהצתה לאחר שנמצאו מספר מוקדים בהם החלה להתפשט האש. שישה צוותי כיבוי בפיקודו של מ"מ מפקד כבאות והצלה ירושלים טפסר משנה אייל כהן פעלו במקום והשתלטו על השריפה. בנוסף, חולץ לכוד מהקומה הרביעית בבניין.

זירת האירוע (כבאות והצלה ירושלים)

נזק כבד נגרם למשרדי "בצלם" (חדשות 2)

"יש כאן בנין משרדים, הרבה כוחות הצלה וכיבוי אש, יש עשן שיוצא מקומות מסוימות בבניין", מסר מנכ"ל בצלם, חגי אלעד, בשיחה עם חדשות 2 Online. "יש פה כמה וכמה משרדים, לא יודעים אם זה קשור אלינו".

"לא היו אנשים במשרד כשפרצה השריפה", הדגיש, "אין לנו שום ידיעה מה קרה ולמה זה כן או לא קשור. לא קיבלנו איומים מיוחדים לאחרונה, רק האיומים הרגילים שמקבלים כל הזמן, לא משהו חריג. כמות ההסתה והשנאה הרגילה".

"הזירה מזכירה את זו של הצתת בית הספר הדו-לשוני"

"לפני כשעתיים קיבלנו דיווח על אש מחלונות ברחוב מקור חיים, הגענו למקום וזיהינו שריפה בקומה הראשונה, שהעשן ממנה התפזר", סיפר אודי גל, דובר כבאות ירושלים. 

6 צוותי כיבוי פעלו במקום

"מצאנו לכוד משווע לעזרה וחילצנו אותו עם מנוף. מוקד הבעירה העיקרי היה במשרדי "בצלם" בקומה הראשונה, שם נגרם נזק כבד מאוד למשרדים. המשימה הייתה כיבוי אש, אך גם וידוא שאין לכודים".

לדבריו, כל הכיוונים נחקרים, כולל של הצתה: "יש עשן כבד, נזק כבד מאוד נגרם לבניין - וקשה להגיע למסקנה חד משמעית. זה מזכיר קצת את הצתת ביה"ס הדו-לשוני, אבל שם ראינו את הגרפיטי שישר עורר חשד שזה הצתה".