חלקי מטוס נפלו וזוהו רק יום אחרי

שוב אירוע בטיחות חמור בנתב"ג: עצמים נפלו ממטוס על מסלול ההמראות מבלי שאיש שם לב, והיוו סכנה למטוסים הבאים שהמריאו לאחר מכן. מנהל נתב"ג: "העובד בעמדה לא פעל לפי הנהלים". ועד העובדים: "מבקשים מההנהלה להוכיח שהמצלמות עובדות"

ארכיון (יונתן בייסקי)

אירוע בטיחות חמור אירע בנמל התעופה בן גוריון: בשעות הלילה שלשום (שישי) מטוס של חברת דלתא המריא מנמל התעופה הישראלי סמוך לחצות, אלא שבמהלך ההמראה ניתקו ממנו מספר חלקי מתכת שנפלו על המסלול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כל חלק שנפל על המסלול היווה סכנה למטוסים הבאים שהמריאו לאחר מכן - ומערכות הבקרה התריעו על עצמים מסוכנים שאותרו על מסלול ההמראות.

ארכיון (רויטרס)

הפקח שקיבל את ההתראה הבחין במצלמות - אך לא הצליח להבחין בעצמים ולכן סימן את ההתראה כהתראת שווא. עד הבוקר נשארו העצמים על המסלול, וחמישה מטוסים שהמריאו היו עלולים להיפגע מהחלקים שנותרו פזורים על המסלול.

מנהל נתב"ג: "המערכת עומדת בתקינה הבינלאומית"

גורמים המעורבים בבדיקת מערכת ההתראה אמרו לחדשות 2 כי 50% מהמצלמות לא מתפקדות כמו שצריך ולא מאפשרות בקרה נאותה על המסלולים, מה שמוביל לסכנה בטיחותית משמעותית.

"המערכת עומדת בתקינה הבינלאומית המחייבת", מסר מנהל נתב"ג שמואל זכאי. "באירוע הבטיחות, המכ"מ זיהה את חלקי המטוס שנפלו. העובד שהיה בעמדה לא פעל לפי הנהלים וועד העובדים סירב לשלוח את העובד לתחקיר שצריך היה להתבצע".

מוועד העובדים נמסר בתגובה: "במהלך כל היום ביקשנו מהנהלת רש״ת לרדת איתנו אל השטח לבדוק את תקינות המצלמות. לצערנו נציגי ההנהלה סירבו לבדוק וממשיכים לטייח את המחדל הבטיחותי".