ראשון לציון: חולדה תקפה תינוק בן 5 חודשים

החולדה נכנסה למיטתו של התינוק בשעה שישן, נשכה ושרטה. אביו ואמו שמעו את הצרחות והזעיקו אמבולנס שפינה אותו לטיפול רפואי. האב הצליח להרוג את החולדה: "חולם על זה בלילה"

התינוק לאחר שהותקף

תינוק בן חמישה חודשים נזקק לטיפול רפואי לאחר שהותקף ביום חמישי האחרון על ידי חולדה, בשעה שישן במיטתו בביתו בראשון לציון. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר אביו: "אני חולם על זה בלילה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תקיפת החולדה נחשפה בפוסט שפרסמה אמו של התינוק בפייסבוק. "בני בן ה-5 חודשים הלך לישון בסביבות השעה 20:00 ואני נרדמתי בסביבות 22:00", סיפרה האם. בשעה 23:00 בעלי צורח בבהלה, אני קופצת מהמיטה מוצאת אותו עומד בסלון עם ילדנו הפעוט כול פניו מכוסות בדם, דם אדום טרי".

ההורים הזעיקו מיד אמבולנס, מבלי לדעת מה עומד מאחורי הפצעים המדממים. "אני עומדת המומה ומנסה להבין מה קרה, אני רצה לחדרו של הילד ומוצאת חולדה בלול התינוק, חולדה ענקית. היא התנפלה על בני ונשכה את כל פניו, אוזניו וכפות ידיו", ציינה אמו של התינוק.

התינוק פונה לבית החולים ומצבו טוב. הוא מקבל אנטיביוטיקה, וסובל מפצעים. אביו סיפר לחדשות 2 Online על רגעי האימה בחדר. "החולדה הייתה בתוך הלול עם התינוק", שיחזר. "דבר ראשון הוצאתי את הילד, שפונה על ידי האמבולנס. אני נשארתי עם החולדה והרגתי אותה".

החולדה לא הייתה נגועה במחלות (רויטרס)

"היו התרעות על חולדות"

ההורים טוענים כי פנו מיד לאחר המקרה למוקד העירייה, שם הגיבו במהירות ושלחו פקחים ומדבירים. על אף התגובה המיידית מצד העירייה, ההורים מפנים ביקורת לרשות המקומית: "בצפון תל אביב זה לא היה קורה. אנחנו העירייה שנייה בארץ מבחינת התקציב. היו התרעות על חולדות באזור".

למרבה המזל, פגר החולדה התוקפת הועבר לבדיקה, שם נמצא כי לא הייתה נגועה במחלות. לדברי אביו של התינוק, המשפחה נותרה בטראומה: "אני פוחד מזה, אני חולם על זה בלילה. כל תנועה שאני קולט בקצה של העין אפילו נייר שזז אני קופץ ישר לראות מה זה. זה על הקצה של ההיסטריה".

מעיריית ראשון לציון נמסר: "ראשית אנו מאחלים לפעוט רפואה שלמה והחלמה מהירה. בעקבות הפנייה, הגיע ביום שישי בבוקר מפקח הדברה ומיד איתר, בחצר הבניין, מחילה שנפערה סמוך מאוד למערכת הביוב. יחידת ההדברה העירונית נותנת מענה לכל פניה ומטפלת גם בשטח פרטי כעזרה ראשונה וללא כל עלות. מפקח ההדברה הטמין פיתיונות רעילים כנגד מכרסמים וכן בוצעה הדברה במערכת הביוב".

"בנוסף, הוזמן פקח עירוני ורשם התראה לוועד הבית לסילוק המפגע ותיקון מערכת הביוב", ציינו בעירייה. "הבוקר, הדיירים אטמו את המחילה, אך עדיין לא הוחלף הקו הפנימי ולא נבדקה אטימה פנימית. במידה ויתקשו לעשות זאת ומכיוון שמדובר במפגע תברואתי, העירייה תפעל לתיקון ותחייב את ועד הבית. נציין עוד כי מבדיקה שקיימנו, לא התקבלה בשנה האחרונה כל פנייה מהרחוב על הנושא. הדברות, יעילות ככל שיהיו, לא יכולות לבוא על חשבון טיפול ואחזקת הנכס. על בעל הנכס לבצע את המשך הטיפול ולתקן את הליקויים שנמצאו".