ניצב ירון בארי, שנחשד ונחקר, יישאר בתפקידו

המפכ"ל אלשיך זימן לדיון משמעתי את ראש אגף התנועה במשטרה, שנחקר בעבר בחשד למעורבות בפרשת רונאל פישר: אלשיך זיכה אותו אך קנס אותו על "עבירה טכנית" שביצע. מדובר בניצב השני שנחקר ומוחזר לתפקידו בזמן כהונת אלשיך, לאחר החזרתו של ניצב ריטמן

ניצב ירון בארי, ארכיון (חדשות 2)

המפכ"ל החליט: ראש אגף התנועה ניצב ירון בארי ימשיך את שירותו. בארי, ששמו נקשר בפרשת פישר אך התיק בעניינו נסגר, זוכה על ידי המפכ"ל מהחשדות בפרשה. בדין המשמעתי הוא נקנס בשכר של יומיים בגין פרשה אחרת. מדובר בניצב השני שהסתבך, נחקר וזכה לגיבוי מאלשיך - זאת לאחר שניצב רוני ריטמן, שנחשד בהטרדה מינית, שב לתפקידו בראש יחידת להב 433.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון המשמעתי אצל המפכ"ל זיכה רב ניצב אלשיך את ניצב בארי זיכוי מלא מהטענה כי היה לו קשר כלשהו לפרשת פישר: "המפכ"ל החליט לזכות באופן מלא את ניצב בארי מהחשד לקשירת קשר עם עו"ד רונאל פישר", נמסר מהמשטרה. 

בנושא השני שעליו הועמד לדין משמעתי נקבע שהוא פעל בניגוד להנחיות המשטרה שלפיהן הוא מנוע מלפרסם בפייסבוק קריאות לתרומות מכל סוג שהוא: בארי פנה אז באמצעות הפייסבוק וקרא לתרום לילדים נזקקים, כחלק ממעורבתו שלו ושל אשתו בעמותה לגיוס כספים. אלשיך קנס אותו בשווי של שני ימי שכר, והוסיף כי הסוגיות היו צריכות להיבחן באמצעות ריאיון מפקד והגדיר את המעשה של בארי כ"עבירה טכנית".

החלטה נוספת של המפכ"ל הנכנס (הדס פרוש, פלאש 90)

גם רעייתו של בארי העידה בפרשה

בדיקת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) העלתה בעבר כי אין תשתית ראייתית לפתיחה בחקירה פלילית נגד בארי, ובמשטרה החליטו לפני כחצי שנה להעביר את הטיפול בנושא לגורם חיצוני. לאחר שנקבע כי בארי לא עבר עבירה פלילית, הורה המפכ"ל הקודם יוחנן דנינו להעביר את הבדיקה לניצב בדימוס דני ברינקר, לשעבר סגן המפכ"ל, שיבחן אם ישנם היבטים משמעתיים בהתנהלות הקצין.

הדיון המשמעתי אצל המפכ"ל נעשה בתום בדיקה שהתנהלה במח"ש על חלקו של ניצב בארי בפרשת רונאל פישר: בזמנו נקרא בארי להעיד במח"ש, וגם מרעייתו נגבתה עדות, לאחר שעלה חשד שהיה קשר בינו לבין עורך הדין פישר בעת שכיהן כראש אגף משאבי אנוש ועסק בתוצאות החקירות של קציני משטרה בכירים.

מהבדיקה במח"ש עלה כי הקשר עם רונאל פישר החל בעת שניצב בארי פנה אליו לבדוק אם הוא מוכן לייצג חבר שמשמש רופא מנתח ושנגדו נפתחה חקירת משטרה.