משפחות הנרצחים מהפיגוע בתל אביב: "החיסול מקל, אבל לא מנחם"

בני משפחותיהם של אלון בקל ושמעון רואימי זיכרונם לברכה הגיבו על החיסול של המחבל נשאת מלחם ואמרו כי הם מודים לכוחות הביטחון, אבל הם כבר איבדו את היקר להם מכל. "זה לא מקל, ומה שהיה לי הכי חשוב זה שלא ייפגעו עוד כוחות בזמן המצוד", אמר אבי בקל, אחיו של אלון

"שמחים - אבל זה לא מקל עלינו": בני משפחותיהם וחבריהם של הנרצחים בפיגוע בפאב "הסמטא" בתל אביב בירכו על חיסולו של המחבל נשאת מלחם על ידי כוחות השב"כ והימ"מ היום (שישי) בשעות אחר הצהריים. במשפחות רואימי ובקל מבהירים כי החיסול, לא יביא להם נחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איריס רואימי, אמו של שמעון רואימי ז"ל, סיכמה את תחושותיה במשפט אחד קצר. "אני שמחה אבל נחמה זה לא מביא לי", שיתפה האם. דודתו של שמעון תיארה את הרגע בו שמעה על החדשות שהגיעו מוואדי ערה ואמרה: "אחת השכנות סיפרה לנו, הידיעה תפסה אותנו בתפילות לקראת השבת בבית הכנסת".

חיסול המחבל מתל אביב - עדכונים אחרונים:

המחבל מתל אביב אותר וחוסל

מהכריזה עד לירי: כך חוסל מלחם

המפכ"ל על חיסול המחבל: המשימה טרם הושלמה

בני המשפחה מגיבים לחיסול המחבל (רויטרס)

אבי בקל, אחיו של אלון ז"ל, סיפר כי גם הוא היה באמצע תפילה כששמע את החדשות. הוא ביקש להודות לכוחות הביטחון ואמר כי היה לו מאוד חשוב שאף אחד מהם לא ייפגע. "אין פה נחמה - העיקר שלא ייפגעו יותר אנשים", אמר אבי וביקש להודות לכולם, יהודים וערבים, על התמיכה במשפחה.

דוד בקל, אביו של אלון ז"ל אמר כי הוא ובני משפחתו היו בטוחים שהמחבל יחוסל על ידי כוחות הביטחון במהרה. ""לא פקפקתי בכך לרגע והייתי בטוח שיורידו את הבן בלייעל הזה" אמר. "מאוד מאוד שמחתי לשמוע שאף בחור משלנו לא נשרט".


האב השכול הוסיף כי "כל אחד צריך ללמוד להבא ולדעת, שאם הוא שורט איש מבני ישראל, סופו יהיה אותו דבר. זו הנחמה היחידה שלנו". האב הדגיש שוב כי למרות שהמשפחה נמצאת בעת ישיבת השבעה, הם שמחו לדעת שאיש מהכוחות לא נפגע.

דברים דומים אמרו שאר בני משפחתו של בקל. "זה לא מנחם בכלל - הילד היקר מכל שלנו הלך וזה לא יחזיר לנו אותו", מסרה מזל חרמים, דודתו. "החיסול קצת מרגיע את הציבור שהיה קצת בלחץ, אבל אצלנו האבדה היא מאוד קשה.

אמין שעבאן ז"ל

חבריו של בקל לפאב "הסמטא" הבהירו כי מבחינתם החיסול מוכיח שלא ייכנעו לטרור. "בדיוק שבוע לאחר הפיגוע הרצחני בו איבדנו את אלון ושמעון ז״ל - נסגר החשבון", כתב נתי שקד, חברו של אלון לעבודה. 

רזי שעבאן, אחיו של אמין שעבאן נהג המונית שנרצח בזמן מנוסתו של המחבל אמר: עד עכשיו יושבים הרבה אנשים אצלנו והכאב הוא כאב - זה לא פותר את הבעיה". האח השכול הוסיף כי לשיטתו יש להגיע למחבלים לפני שיתחילו להרוג.

שבוע אחרי, המצוד הסתיים