סערת הנתיחה: חסימות ויידוי אבנים

עשרות מפגינים חרדים בירושלים ובבית שמש חסמו רחובות, הבעירו פחים ויידו אבנים לעבר שוטרים, במחאה על הוראת בית המשפט לבצע נתיחה לאחר המוות בגופתו של התינוק שלפי החשד טולטל ומת. לפחות 13 מפגינים נעצרו. עתירה הוגשה לבג"ץ שידון בסוגייה

שעות ספורות לאחר החלטת בית משפט השלום בירושלים לבצע נתיחה בגופתו של התינוק שטולטל על ידי מטפלת במעון, חסמו היום (חמישי) עשרות מפגינים חרדים צירים בשכונת הבוכרים בירושלים. המפגינים יידו אבנים והתעמתו עם השוטרים שהוזעקו למקום. הפגנות נוספות התרחשו גם בבית שמש ומול בית החולים הדסה עין כרם. המשטרה עצרה 13 מהמפגינים במהלך העימותים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים מחו על החלטת בית המשפט להורות על נתיחת הגופה בתינוק, לבקשת הפרקליטות והמשטרה. בני משפחתו של התינוק מתנגדים בכל תוקף לכך, ואביו של התינוק וסבו, ראש העיר בית שמש משה אבוטבול, הגיעו לדיון. בעקבות עתירת המשפחה צפוי בג"ץ לדון בסוגייה בשעות הערב, זאת במקביל להעבר גופת התינוק לבית החולים אסף הרופא לביצוע בדיקת MRI, שאולי תחסוך את הצורך בנתיחה. 

התינוק בן הארבעה חודשים נפטר הבוקר ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים הדסה עין כרם. על פי החשד הוא טולטל על ידי מטפלת במעון. התינוק הלך לעולמו לפנות בוקר, עשרה ימים לאחר שהובהל לבית החולים, כשהוא סובל מפגיעת ראש קשה. 

המפגינים יידו אבנים על השוטרים (נתנאל אבוזגלו ואסף ישי)

המטפלת נעצרה ושוחררה בערבות

מדובר במטפלת צעירה שניהלה משפחתון בביתה שבשכונת גילה בירושלים. כשהבחינה כי התינוק לא מתעורר היא הזעיקה את מד"א ואת הוריו.

המטפלת נעצרה, נחקרה באזהרה וסיפרה כי בשלב מסוים התינוק חש לא בטוב והתעלף. עקב חוסר בידע מקצועי, היא ניסתה לטענתה לעורר את התינוק - וטלטלה אותו. אתמול הורה בית המשפט לשחררה בערבות בתנאי הרחקה של חודשיים מהמעון, כי לא עברה הכשרה מתאימה במד"א.

הסב משה אבוטבול בביהמ"ש

"ההתעללות האמיתית נעשית כעת והיא ברגשות המשפחה האבלה", אמר אבוטבול לאחר דחיית בקשת המשפחה. הוא הוסיף כי המשפחה נמצאת בטרגדיה גדולה ונאלצת להתמודד עם דרישת המשטרה לניתוח הגופה, דבר האסור לפי ההלכה היהודית ומנוגד לאמונתם.