תינוק שלפי החשד טולטל מת בביה"ח

הרופאים שנאבקו על חיי נכדו בן ה-4 חודשים של ראש העיר בית שמש משה אבוטבול, שאושפז עם פגיעת ראש קשה לפני כעשרה ימים, נאלצו לקבוע את מותו. במשטרה נחקר חשד לפיו מטפלת במעון טלטלה את התינוק וגרמה לפגיעה. היא נעצרה ושוחררה בערבות

התינוק נפטר בבית החולים. ארכיון (רויטרס)

התינוק נפטר לאחר שככל הנראה טולטל: ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים נפטר הבוקר (חמישי) תינוק בן 4 חודשים ונכדו של ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול, לאחר שלפי החשד טולטל על ידי מטפלת במעון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התינוק נפטר לפנות בוקר, עשרה ימים לאחר שהובהל לבית החולים, כשהוא סובל מפגיעת ראש קשה. "הוא הגיע במצב מאוד קשה ונשאר כך לאורך כל אותם ימים, עבר החייאה ונצפה דימום מוחי", נמסר מבית החולים.

על פי החשד, המטפלת במעון טלטלה את התינוק - וכתוצאה נגרם לו נזק של ממש. מדובר במטפלת צעירה שניהלה משפחתון בביתה שבשכונת גילה בירושלים. כשהבחינה כי התינוק לא מתעורר היא הזעיקה את מד"א ואת הוריו.

 

המטפלת נעצרה, נחקרה באזהרה וסיפרה כי בשלב מסוים התינוק חש לא בטוב והתעלף. עקב חוסר בידע מקצועי, היא ניסתה לטענתה לעורר את התינוק - וטלטלה אותו. אתמול הורה בית המשפט לשחררה בערבות בתנאי הרחקה של חודשיים מהמעון, כי לא עברה הכשרה מתאימה במד"א.

בשלב זה, מנסים החוקרים לבדוק מה הסיבה שכתוצאה ממנה הפעוט התעלף - ולצורך כך נדרש ניתוח שלאחר המוות. עם זאת, לא ברור האם המשפחה תסכים לכך, בשל היותה משפחה חרדית. המטפלת הצעירה משתפת פעולה עם החוקרים.

בעיריית בית שמש הביעו היום צער על מות נכדו של ראש העיר משה אבוטבול, ומסרו כי הלווייתו תיערך באופן מצומצם.