אחיו של אמין שעבאן: "המשטרה לא עדכנה אותנו בשום דבר"

במשפחת שעבאן היו משוכנעים כל העת כי יקירם נרצח ע"י המחבל נשאת מלחם והביעו אמון בעבודת המשטרה, אך מתחו ביקורת על כך שנתקלו בהתעלמות מהרשויות. "במשטרה לא אמרו כלום", אמר אחיו של הנרצח לחדשות 2 Online. "נתניהו אפילו לא הרים טלפון"

אמין שעבאן ז"ל

רזי שעאבן, אחיו של נהג המונית אמין שעאבן ז"ל שנרצח ע"י המחבל שביצע את הפיגוע בת"א, מתח הערב (רביעי) ביקורת על המשטרה והממשלה. לדבריו, המשטרה לא עדכנה את בני המשפחה בנוגע להתפתחויות בחקירת רצח יקירם. "נתניהו אפילו לא הרים טלפון", אמר שעאבן בשיחה עם חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"הגיעו מעל 2,000 איש לנחם אותנו", סיפר אחיו של נהג המונית שנרצח. "אנחנו יודעים שאין לנו סכסוכים עם אף אחד. אבל האמת תמיד יוצאת לאור".

לדברי שעבאן, ההודעה הרשמית על החשד לפיו אחיו נרצח על ידי המחבל נשאת מלחם הגיעה למשפחה רק הערב, עם ההסרה החלקית של צו איסור הפרסום. "המשטרה לא עדכנה בשום דבר", ציין האח. "עכשיו רק יצאה הודעה".

המחבל נשאת מלחם

"נראה מה יהיה העונש שלו"

"כל העולם היה אצלנו", הוסיף שעבאן, בהתייחסות לביקור הניחומים של המפכ"ל רוני אשליך בבית משפחת בקל. "למה אצלם כן ואצלנו לא? למה זה לבן וזה שחור? זה מגעיל, זה לא מתאים. לא לבוא לנחם בן אדם? הלכו לצפון ולדרום, בין זה לזה לא יכלו להיכנס?".

אחיו של הנרצח תקף גם את משפחתו של המחבל, שלדבריו לא עשתה די על מנת למנוע ממנו לבצע את הפיגוע. "אני יודע שאם יש לי ילד מופרע, אני לוקח את הנשק ומחזיר אותו למשרד הפנים", הבהיר. "יהודים וערבים צריכים לעבוד יחד כדי להביא את הבן אדם הזה שיעמוד לדין ואנחנו נראה מה יהיה העונש שלו".

למרות דברי הביקורת, שעבאן הדגיש כי הוא תומך במשטרה. "המשטרה יכלה להגיד את זה מוקדם יותר, אבל זאת העבודה שלהם", אמר. "אי אפשר להתערב להם בעבודה כשזה יכול לשבש דברים אחרים. אני מאמין שהם יודעים לעשות את העבודה שלהם טוב מאוד - גם המשטרה וגם שב"כ".

הערכה: המחבל מסתתר בשטחים

מוקדם יותר הערב הותר לפרסום באופן רשמי כי מלחם חשוד גם ברציחתו של שעבאן, מלבד אלון בקל ושימי רוימי ז"ל. חשיפת הפרטים התאפשרה בעקבות בקשת המשטרה לעדכן את צו איסור הפרסום בפרשה.

החיפושים מתמקדים בקו התפר (רויטרס)

בתוך כך, המצוד אחר המחבל עדיין נמשך. למרות שמקום הימצאו של מלחם אינו ידוע לכוחות הביטחון, חלה באחרונה התקדמות במרדף אחריו. תחת מגבלות הצנזורה, ניתן לדווח כי יש לחוקרי השב"כ והמשטרה קצה חוט בנוגע למסלול הימלטותו של המחבל. בעקבות אותו מידע, הכריז מפכ"ל המשטרה על הורדת הכוננות באזור גוש דן.

החיפושים ביממה האחרונה התמקדו באזור קו התפר. הנחת העבודה היא שמלחם באזור או שכבר הצליח להימלט לשטחי הרשות הפלסטינית. בשלושת הימים האחרונים כוחות גדולים של משטרה וימ"מ התרכזו בעיקר באזור ואדי ערה. במקביל, נערך מבצע חסר תקדים של איסוף אמצעי לחימה בלתי חוקיים במגזר הערבי.