בר ה"סימטא" נפתח לראשונה מאז הפיגוע: "באנו לכאן בשביל אלון ושימי, הטרור לא ינצח"

5 ימים לאחר הפיגוע בו נרצחו אלון בקל ושימי רוימי ז"ל בבר ברחוב דיזנגוף, בעליו החליטו לפתוח אותו מחדש הערב. למקום הגיעו מבלים לראשונה מאז הפיגוע, וביניהם היה גם ראש העיר חולדאי: "הגעתי להזדהות עם הכאב. נמשיך לחיות"

הבר בו אירע הפיגוע, הערב (חדשות 2)

המבלים שבו לבר ברחוב דיזנגוף לראשונה מאז הפיגוע הרצחני: רק לפני 5 ימים, בזמן שישבו ובילו בבר "הסימטא" בתל אביב בשעות הצהריים של יום שישי, נרצחו אלון בקל ושימי רוימי ז"ל במה שהתברר כפיגוע ירי רצחני. הערב (רביעי), נפתחו שוב שעריו של הבר - לאחר שנותר סגור בימים שלאחר הפיגוע, ומבלים שבו אליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אחד מבעלי המקום, דין רייכל, סיפר כי הוא ושותפיו התלבטו מאוד מתי לפתוח את המקום מחדש. האם להמתין לאחר תום שבעת ימי האבל על שני הנרצחים, שאחד מהם היה ממנהלי המקום - או לפתוח מהר ככל הניתן, על מנת להראות שהחיים נמשכים והטרור לא מנצח בשום מצב.

בסופו של דבר, הוחלט לפתוח הערב את הבר לראשונה - בערב שלא היה ערב רגיל עם מוזיקה רועשת, מבלים רבים וקולות צחוק ושמחה. על אחד השולחנות בבר הונחו תמונות הנרצחים לצד נרות נשמה, במקום נשמעה מוזיקה שקטה - והתנהל בו מעין ערב שירה בציבור עם שירים לזכרם של אלון ושימי.

מבלים לצד פינת הזיכרון בבר (חדשות 2)

"עברתי במקום וראיתי שהוא פתוח, הרגשתי חובה להיכנס ולקנות בירה לאות הזדהות", סיפרה רחל, לא בדיוק מבלה תל אביבית טיפוסית. "אני בכלל לא אוהבת בירה, אבל קניתי רק בשביל לעזור למקום כדי שימשיך לפעול וכדי להראות שהחיים נמשכים למרות הכאב".

"זה כבוד מבחינתי לשבת פה ולהראות לכולם שאנחנו לא מפחדים", סיפרה מבלה אחרת במקום. "זה שאנחנו כאן מראה שאנחנו לא מוכנים להפסיק ושתל אביב לא עוצרת".

ראש העיר חולדאי בבר, הערב (גיא יחיאלי)

לערב הפתיחה המחודש של בר "הסימטא" הגיע גם ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, על מנת לתמוך ולחזק את צוות העובדים והחברים של הנרצחים. "הגעתי לפה היום להזדהות עם הכאב הזה ולעודד, לומר לחברה האלה- אנחנו אתכם!", אמר חולדאי.

"הפיגוע היה כאן, בתל אביב יפו, אבל ההלוויות היו באופקים ובכרמיאל. תושבי תל אביב יפו אינם שונים מתושבים אחרים במדינה הזו", הדגיש, "היו לנו אירועים בעבר וגם הפעם נתגבר, נמשיך לפתח ונמשיך לחיות".