תחקיר: פעיל השמאל הקיצוני שמסכן במודע חיי פלסטינים

תחקירן שהושתל בארגון שמאל חשף את הדרכים בהן פועל הפעיל הקיצוני עזרא נאווי למנוע מכירת קרקעות ליהודים בשטחים, תוך שהוא מסכן חיי אדם. במסגרת התחקיר הודה נאווי כי הוא מוסר מידע אודות מוכרי קרקעות פלסטינים לביטחון המסכל ברשות, שלדבריו מוציא אותם להורג. התחקיר המלא ישודר מחר בתכנית "עובדה"

קבוצת פעילי ימין שחדרו לארגוני שמאל קיצוניים, חשפו באחרונה כיצד עזרא נאווי, פעיל שמאל קיצוני הפועל בעיקר בדרום הר חברון, מעביר מידע לידי הביטחון המסכל הפלסטיני אודות פלסטינים המעוניינים למכור קרקעות ליהודים - ובכך מסכן את חייהם. הפרטים נחשפו בתחקיר שישודר מחר (חמישי) בתכנית "עובדה" בערוץ 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגון הימין החדיר בחודשים האחרונים סוכנים שתולים, שעקבו אחר נאווי ופעילותו בשטחים. אחד מהשתולים האלה הצליח להתקרב מאוד לנאווי, המגדיר את עצמו פעיל למען זכויות אדם.

הסוכן השתול הצליח להקליט את נאווי מעיד כיצד הוא מוסר שמות של פלסטינים המבקשים למכור אדמות ליהודים לשירותי הביטחון הפלסטיניים, תוך שהוא מודע לגורל הצפוי להם. "אני מוסר אותם ישר לשירותי הביטחון הפלסטיני", סיפר נאווי.

כשנשאל נאווי מה עושה המשטרה הפלסטינית באותם מוכרי קרקעות הוא ענה: "היא תופסת אותם, הורגת אותם".

תגובת עזרא נאווי: "שידור הכתבה הוא חלק ממאמץ לחבל בפעולות שלי ושל חבריי לצד האוכלוסייה הפלסטינית בדרום הר חברון. לא אני טמנתי פח לסוחר הקרקעות. ההפך הוא הנכון".