הזוג התבשר: "התינוקת אינה בתכם"

בני זוג מישראל שגידלו בחודש האחרון את בתם התינוקת, שנולדה בהליך פונדקאות בנפאל, התבשרו באחרונה כי התינוקת לה ציפו במשך זמן רב אינה בתם הביולוגית. השבוע נאלצו בני הזוג להשיב את התינוקת להוריה הביולוגיים בעקבות תקלה בזיהוי שאירעה במעבדה בנפאל. סוכנות הפונדקאות: "מבינים את צער ההורים, הפקנו לקחים"

"טעות נדירה" (רויטרס)

בני זוג הומואים מישראל, שעברו הליך פונדקאות בנפאל, התבשרו לאחרונה כי התינוקת שהם מגדלים בחודש האחרון אינה שלהם. הטעות הקשה התגלתה במהלך בדיקת רקמות שנערכת על פי חוק, וחשפה כי התינוקת אינה בתם הביולוגית. כעת נאלצו בני הזוג להשיב את בתם, אליה נקשרו בחודש האחרון, בחזרה להוריה הביולוגיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כחודש התבשרו בני הזוג כי האם הפונדקאית שלהם עומדת ללדת, וכי עליהם להגיע למדינה האסיאתית על מנת לאסוף את בתם. השניים שבו ארצה יחד עם התינוקת והחלו לגדל אותה. בשבועות האחרונים קיבלו בני הזוג הודעה על כך שקיבלו את התינוקת הלא נכונה.

בני הזוג עברו את ההליך המורכב והיקר דרך סוכנות הפונדקאות הישראלית "תמוז". ככל הנראה השגיאה הנדירה קרתה עוד בשלב ההפריה המלאכותית על ידי האחות במעבדה בנפאל. מבדיקה התברר כי לשני הזוגות שמות משפחה זהים, מה שכפי הנראה הוביל לטעות.

סוכנות הפונדקאות: "הפקנו לקחים"

לפני שלושה ימים נאלצו בני הזוג ההומואים להביא את התינוקת שבידיהם להוריה המקוריים. ההורים הביולוגיים בכלל ציפו ללידת התינוק שלהם בפברואר, ולא ידעו כי נולדה להם תינוקת לפני יותר מחודש.

בשלב זה לא ידוע האם הפונדקאית השנייה, שנמצאת בימים אלה בהריון מתקדם בנפאל, נושאת ברחמה את הילד של זוג ההומואים או של הוריה של התינוקת בת החודש. על שני הזוגות להמתין עד החודש הבא, על מנת לדעת למי שייך התינוק השני.

מסוכנות הפונדקאות "תמוז" נמסר בתגובה: "אנו מבינים את צער ההורים והסיטואציה הקשה בה הם נמצאים. החברה מלווה את ההורים באופן צמוד בתהליך ומעמידה לרשותם סיוע צמוד של פסיכולוג, על מנת להקל עליהם את ההתמודדות. עם היוודע הדבר ביצעה החברה תחקור מעמיק שהראה כי מדובר בטעות אנוש נדירה שקרתה במעבדה בנפאל ובעקבותיה החברה הפיקה לקחים. תמוז עובדת עם הגורמים המתקדמים ביותר בתחום הפונדקאות, סייעה עד כה למאות משפחות להגשים את השאיפה להפוך להורים, ללא כל דופי, ותמשיך לסייע גם בעתיד תוך התחייבות מלאה למניעת הישנות של מקרים מסוג זה".