מינויי אלשיך - גם מצה"ל ומהשב"כ

המפכ"ל הודיע על שורת מינויים חדשים בצמרת המשטרה, שכוללים בכיר בשב"כ ותא"ל במיל'. כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online, ניצב יורם הלוי ימונה למפקד מחוז י-ם וניצב משה (צ'יקו) אדרי ימונה למפקד מחוז ת"א. מלבדם ימונו עוד 4 מפקדי מחוזות

המפכ"ל החדש רנ"צ רוני אלשיך החליט על מינויים חדשים בסגל הפיקוד הבכיר במשטרה: השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אישר את המלצותיו של אלשיך למנות את ניצב יורם הלוי למפקד משטרת ירושלים. הלוי יחליף בתפקידו את ניצב משה (צ'יקו) אדרי, שיעבור מהפיקוד על מרחב ירושלים לתל אביב, וימונה למפקד משטרת תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלוי, מפקד מחוז דרום, היה אחד המועמדים לתפקיד המפכ"ל - והקידום הנוכחי הוא למעשה מעין פיצוי: בחודש אוגוסט הציע ארדן להלוי להתמנות לסגן המפכ"ל, אך ההצעה נדחתה‎. בספטמבר הודיע הלוי כי הוא שוקל לפרוש מתפקידו לאחר שלא מונה למפכ"ל‎.

המפכ"ל אלשיך החליט על מינויים נוספים, בהם מינויו של ניצב דוד ביתן למחליפו של יורם הלוי כמפקד מחוז הדרום של המשטרה. לתפקיד מפקד מחוז צפון ימונה תת-ניצב אלון אסור שיועלה לדרגת ניצב. למפקד מחוז ש"י ימונה תת-ניצב משה ברקת, שיועלה אף הוא לדרגת ניצב ולתפקיד מפקד מחוז חוף ימונה ניצב עמוס יעקב.

מינויים נוספים עליהם הוחלט: לתפקיד ראש אג"מ ימונה תת-ניצב אלון לבבי, שייכנס לתפקידו החל מחודש יוני 2016 ויועלה לדרגת ניצב. לתפקיד מפקד מג"ב ימונה תנ"צ יעקב (קובי) שבתאי שיועלה לדרגת ניצב.

מינויים גם מתוך השב"כ וצה"ל

בומה למינויו של אלשיך עצמו שהגיע לפקד על המשטרה מתפקידו כסגן ראש השב"כ, הוא החליט למנות שני מפקדים חדשים שהגיעו משירות בשב"כ ובצה"ל: לראש אגף התמיכה הלוגיסטית (את"ל) ימונה ב', ראש מטה התפעול בשרות הביטחון הכללי שיגויס למשטרת ישראל בדרגת ניצב.לתפקיד ראש אגף התכנון והארגון של המשטרה (אג"ת) ימונה תת-אלוף במילואים צבי (צביקי) טסלר, שיגויס אף הוא למשטרה בדרגת ניצב.

דובר במינוי השלישי של אלשיך בדרג הניצבים: עוד לפני שנכנס לתפקידו הוא אישר את קידומו של ניצב זוהר דביר לתפקיד סגן המפכ"ל - זאת בעקבות החלטתו של בנצי סאו לפרוש מהמשטרה לאחר שלא נבחר למפכ"ל. המינוי של דביר, מפקד המחוז הצפוני, יצא לדרך בהמלצתו של אלשיך והוכרז על ידי השר גלעד ארדן.

שינוי נוסף בצמרת הוא עזיבתו הקרובה של ממלא מקום המפכ"ל לשעבר, ניצב בנצי סאו, את שורות המשטרה: הוא היה אמור לסיים את תפקידו אך דחה את פרישתו בשל המרדף אחר המחבל מתל אביב.

נשאר בתפקידו. ניצב ריטמן (חטיבת דובר המשטרה)

לאחרונה נמנע שינוי נוסף בצמרת המשטרה, לאחר שהתיק נגד ניצב רוני ריטמן נסגר. ריטמן נחשד בהטרדה מינית של שוטרת, אך לאחר תום החקירה קבע אלשיך כי אין מניעה להחזיר אותו לתפקידו הרגיש - הפיקוד על יחידת להב 433