מורידים את המתח ברמת אביב: "המפכ"ל הרגיע, יוצאים החוצה"

הסריקות אחר המחבל מדיזנגוף נמשכים זה היום השישי, אך נראה כי תושבי רמת אביב – שם התרכזו הסריקות הנרחבות – נושמים מעט לרווחה ובתי הקפה והגינות מתחילים להתמלא. "לא להיות בלחץ, מה שצריך לקרות - יקרה"

בתי הקפה התמלאו מחדש (עזרי עמרם, חדשות 2)

למרות היום השישי לחיפושים אחר נשאת מלחם, שרצח ביום שישי את אלון בקל, שמעון רוימי ואמין שעבאן ז"ל, נמשך - ותושבי רמת אביב מתחילים לנשום אוויר. הצהרתו של מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך אתמול (שלישי), לפיה "אפשר להפחית את המתיחות בגוש דן", הרגיעה רבים שהחלו לחזור לשגרת יומם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אורית מלמד שלחה הבוקר את בתה בת ה-3 לגן, בפעם הראשונה מאז האירוע. "אמרו בחדשות שאפשר להוריד את המתח, זה קצת הרגיע", היא הסבירה לחדשות 2 Online. "בגן של הקטנה בת השנה אין שומר, לכן החלטתי למשוך את זה עוד יום, אבל אני חושבת שמחר כבר אשלח גם אותה".

מלמד הייתה בדרכה לגינת השעשועים הציבורית, שגם היא החלה להראות סימני חיים אחרי כמה ימים בהם עמדה נטושה. "היום קצת נראה שמתחילים לחזור לשגרה, הבוקר אני רואה הרבה יותר אנשים", היא אמרה. "ילדים יצאו החוצה, הגינה הציבורית התמלאה. כשאני חושבת על זה, כשראיתי אתמול ושלשום את השוטרים זה רק הלחיץ, הייתי שומעת את המסוק ומפחדת לצאת. היום רגוע".

מנשה מיכאל, בן 89, נהנה מהשמש ואמר כי הוא כלל לא חשש בימים האחרונים. עם זאת, הוא הסכים שמרכז שוסטר - בו התמקדו החיפושים עד אתמול - מתחיל להתמלא מחדש. "אני ראיתי בחיי דברים גרועים הרבה יותר, אני לא מבין למה אנשים חוששים", הוא אמר. "אני מאמין שמה שצריך לקרות יקרה, אי אפשר לברוח מגורלך, לי זה עבד עד עכשיו ואני זוכר אירועי טרור חמורים בהרבה".

בבית הקפה הסמוך ישב עודד, ששלח הבוקר את בתו בת השבע לבית הספר: "אין ספק שדבריו של המפכ"ל אתמול הרגיעו את התושבים, אבל צריך לזכור שהאנשים כאן בישראל כל הזמן בלחץ, כל הזמן".

החיפושים אחר המחבל (פלאש 90 - אסתר רוביאן)

"באמת אפשר להירגע"

גם בעלי העסקים במרכז שוסטר, שעסקיהם נפגעו קשות בימים האחרונים, מקווים שהצהרתו המרגיעה של אלשיך תגרום ללקוחות לחזור להסתובב.

"המפכ"ל נתן את האות, אמר שאפשר להוריד את סף המתח, אז מבחינתי זה נגמר כאן", אומר אלון מימון מ"רוזיו נכסים". "אני לא חושב שהוא היה יכול להגיד את זה קודם לכן, זו חוסר אחריות סתם להגיד 'צאו לרחובות', אבל אם עכשיו הערכת המצב מראה שהמחבל כבר לא באזור, באמת אפשר להירגע". מימון מודה שעל אף שהוא נראה רגוע, גם הוא שלח רק היום בפעם הראשונה את בתו לבית הספר בשכונה.

"באמת אפשר להרגע". אלון מימון (עזרי עמרם, חדשות 2)

אדיר רפאל, עובד בחנות חיות במתחם, טען גם הוא שהיו "ימים מתים" במרכז והיום התחושה מעט אחרת. "אנשים לא יצאו בכלל מהבית", סיפר. "למזלי אני עושה גם שליחויות שהיו פי שלושה מבדרך כלל, אני מקווה שהיום ומחר יתחילו לחזור".

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il