אלמנת ההרוג ללוחמות שירו בו: "אין בי כעס"

מפגש מרגש התרחש בלשכת השר ארדן בין שוטרות מג"ב שסיכלו פיגוע בירושלים לבין משפחתו של עופר בן ארי שנהרג בטעות כשירו לעבר המחבל. "מבחינתי אתן בנות שלי", אמרה אלמנתו לשתיים. ארדן: "כשאני רואה את השוטרות האמיצות ואת הבנות והרעיה האצילות, אני מתמלא גאווה אדירה"

שתי לוחמות מג"ב שסיכלו פיגוע בירושלים והרגו בטעות את עופר בן ארי ז"ל כשירו במחבל נפגשו היום (שלישי) לראשונה עם משפחתו. ''אין בי כעס עליכן. עשיתן בדיוק מה שהייתן צריכות לעשות בכדי להציל חיים", אמרה ללוחמות מג"ב אלמנתו של עופר, יפעת. "אתן הבנות שלי מבחינתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

האלמנה אמר לשתי השוטרות: "אני רוצה שתתחילו דרך חדשה ולא תסתכלו אחורה, אלא רק קדימה. מה שקרה לכן יכול היה לקרות לבת שלי ולכל אחד אחר".

בפגישה, שנערכה בלשכתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן, אמר מפקד משמר הגבול ליפעת ולבנותיה, אופק וגאיה, כי "החיבוק והאהבה שאתן מעניקות כעת לשוטרות מעידים בדיוק מי היה עופר - מלח הארץ, מטובי בנינו". הוא הוסיף כי "מהרגע הראשון הפגנתן אצילות יוצאת דופן. רק מללמוד את נסיבות האירוע, בלי להכיר את עופר ז"ל באופן אישי, ניתן ללמוד הרבה על אישיותו".

השר ארדן הצהיר כי עופר, שנהרג בעת שהתעמת עם שני מחבלים שהחלו לדקור אזרחים, הוא "גיבור ישראל. הוא פעל בשם הערכים שכולנו מאמינים בהם. איבדנו אדם יקר מאוד ואצילי". השר הדגיש כי "למרות האסון הכבד, שוטרות מג''ב שהגיעו לזירה פעלו בדיוק כפי שמצופה מהן לפעול תוך חתירה למגע וסיום מהיר של האירוע. כשאני רואה את השוטרות האמיצות ואת הבנות והרעיה האצילות, אני מתמלא גאווה אדירה בעם ישראל".

לאחר הפיגוע, שאירע לפני כשבועיים סמוך לשער יפו בירושלים, שחזרו שתי השוטרות את שאירע. "ראינו לפחות שלושה אנשים, שמתחילים לרוץ לכיוון כיכר צה"ל לכיוון שער יפו ממש בריצה מטורפת, מבינים שקרה שם משהו", סיפרו. "ישר רצנו אליהם לראות מה קורה, וראינו שניים מהם על פצוע אחד. ראינו את שני המחבלים דוקרים אזרח, והבנו שיש לנו שניות אחדות לפעול לפני שימשיכו בפיגוע הרצחני. ביצענו ירי לעבר המחבלים עד שנפלו ארצה".