בריחת האסיר: שני סוהרים יפוטרו

ועדת החקירה שמונתה בשירות בתי הסוהר קבעה כי שני סוהרים, שהיו אמונים על אבטחתו של האסיר ירון סנקר בזמן שאושפז בבית החולים יפוטרו. כמו כן, צעדים יינקטו נגד תשעה גורמים נוספים בארגון, בהם מפקד המחוז

שירות בתי הסוהר צפוי לנקוט צעדים נגד כמה אנשי סגל בעקבות בריחתו של האסיר ירון סנקר בחודש נובמבר האחרון. בין השאר צפויים הליכים נגד שני הסוהרים שליוו את האסיר וקצין המבצעים של המחוז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת ועדת החקירה שהוקמה בארגון בראשות סגן הנציבה אלי גביזון, נבדקו הנסיבות שהובילו לאירוע ואופן ההתנהלות של הגורמים שהיו אחראים על סנקר בזמן ששהה בבית החולים אסף הרופא, ולאחר בריחתו. לצד המסקנות המערכתיות הנוגעות לנהלי ופקודות שב"ס בנושא ליווי ושמירה על אסירים באשפוז, המליצה הוועדה לנקוט גם בצעדים משמעתיים ומנהליים כנגד מספר אנשי סגל.

הוועדה המליצה על הדחת שני הסוהרים ששמרו על סנקר במהלך אשפוזו. בנוסף המליצה הוועדה על נקיטת צעדים משמעתיים נגד מפקד המחוז, סגנו, ועוד שבעה בעלי תפקידים נוספים בארגון. ההמלצות אומצו על ידי נציבת שירות בתי הסוהר עפרה קלינגר ואושרו על ידי השר לביטחון פנים גלעד ארדן.

האסיר נמלט מבית החולים ונסע לבאר שבע

מממצאי הוועדה עולה כי שני האסירים שהיו אחראים על השמירה בחדר בית החולים לא היו בקשר עין עם סנקר, בזמן שסוהר אחר שהיה עמם נמצא במנוחה, ובכך התאפשרה בריחתו. סנקר, שנידון לשני מאסרי עולם, נתפס לאחר מרדף שנמשך שעות על ידי המשטרה בתחנה המרכזית בבאר שבע. 

בחודשיים שלפני המקרה, הוא אושפז לאחר שהחל לשבות רעב במחאה על תנאיו. הוא הצליח להימלט מבית החולים, תפס מונית ונסע לכיוון אזור הדרום. הוא אף הצליח להתקשר לאשתו השוהה גם היא בדרום הארץ ולבשר לה שהוא בדרכו אליה.

סנקר נחשב לאסיר מסוכן ששימש בעבר כרוצח שכיר עבור משפחת פשע מוכרת מאזור השרון. קצינים בכירים במחוז מרכז אמרו לחדשות 2 כי "מדובר באירוע חמור מאוד. זה מחדל אבטחתי שאסיר רוצח ששפוט לשני מאסרי עולם בורח. אין מצב שיקרה מחדל כזה. הוא אמור להיות מאובטח על ידי האנשים המאומנים של שב"ס. אמורה להיות לשב"ס יחידת עילית שמאבטחת אסירים מסוכנים כאלה".