האב בפנייה לבנו: "תסגיר את עצמך"

המצוד הנרחב אחר נשאת מלחם, שרצח שני בני אדם בת"א נמשך, ואביו קורא לו לצאת ממחבואו ולהסגיר עצמו לכוחות הביטחון: "בוא נגמור את הסאגה הזאת. עוברים על המשפחה ימים קשים". האב גינה את המעשה של בנו ושלח תנחומים למשפחות ההרוגים

נמשך המצוד אחר נשאת מלחם, החשוד ברצח שני הישראלים בבר הסימטה בתל אביב בסוף השבוע, והיום (שני) קורא לו אביו להסגיר את עצמו. "תפנה אליי, אני אעזור לך", אמר האב שהיה בעברו שוטר מתנדב. "בוא נגמור את הסאגה הזאת. עוברים על המשפחה ימים קשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לגבי המעצר של שני אחיו של נשאת מלחם, אמר האב כי אין להם שום קשר למה שהוא ביצע וכי מעצרם הוא רק אמצעי לחץ. "אני מכבד את הפעולות של השב"כ והמשטרה אבל לא עד כדי כך שיפגעו במשפחה שאין לה קשר למעשה".

ייענה לקריאת אביו? נשאת מלחם (חדשות 2)

באותה ההזדמנות שב האב והסתייג מהמעשה הנורא שביצע, על פי החשד, בנו ביום שישי. "אני מגנה את האירוע, משתתף בצער המשפחות השכולות ומאחל החלמה לפצועים", הוא אמר.

אמש עצרו השב"כ והמשטרה את האח השני של נשאת. בית משפט השלום האריך את מעצרו ביומיים והטיל צו איסור פרסום על זהותו. פרקליטו של האח החשוד, עו"ד נחמי פיינבלט, אמר לחדשות 2: "שני האחים אינם קשורים לאירוע ועצם העובדה שבשני המקרים השב"כ והמשטרה ביקשו הארכת מעצר של 10 ימים ובסופו של דבר מעצרם הוארך רק ביומיים מצביע על כך שהראיות הן דלות ושאין קשר בין הלקוחות שלי לבין מה שביצע אחיהם". בתוך כך, התיר השב"כ לאח החשוד הראשון להיפגש עם עורך דינו לאחר שעד עתה נמנעה פגישה שכזאת.

אחיו של נשאת מלחם, בשבוע שעבר (חדשות 2)

רה"מ: "הכוחות עובדים סביב השעון"

במקביל, התייחס היום נתניהו להמשך החיפושים אחר מלחם והשיב לביקורת שנמתחה ביממה האחרונה על תפקוד המשטרה בנושא. "כוחות הביטחון מפעילים את כל האמצעים העומדים לרשותנו לתפוס אותו", אמר נתניהו בישיבת סיעת הליכוד. "אנחנו מצפים מכולם לתת גיבוי למשטרה ולמפכ"ל".

"הם עובדים סביב השעון", אמר ראש הממשלה, "גם אני. אנחנו לא מתעייפים כשקשה, אנחנו לא הולכים לישון. לא נקבל כפירה בחוקי המדינה מקיצונים, מכל צד שהוא".